Can simidi ve 1 ekmekle Yunanistan'a kaçmak istedi

Bodrum'dan, çocuk can simidi ve beline bağladığı bir poşetteki ekmekle yüzerek 7 mil uzaklıktaki, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalışan Pakistan uyruklu 28 yaşındaki Nur Muhammet, denizde baygınlık geçirdi. Boğulmak üzere olan kaçak göçmen, bir tekne kaptanı tarafından kurtarıldı.

ABONE OL
GİRİŞ 19.10.2018 17:04 GÜNCELLEME 19.10.2018 17:04 GÜNCEL
Can simidi ve 1 ekmekle Yunanistan'a kaçmak istedi
Can simidi ve 1 ekmekle Yunanistan'a kaçmak istedi

Bodrum kıyılarından bugün öğle saatlerinde yalnız başına denize açılan Pakistan uyruklu Nur Muhammet, yüzerek İstanköy Adası'na gitmek istedi. Çocuk can simidiyle denize açılan ve belindeki poşette de ekmek bulunan Muhammet, Karaada açıklarında baygınlık geçirdi.

 

 

Açık denize sürüklenen Muhammet, mavi yolculuk yapan 'Black Angel' adlı yatın kaptanı 38 yaşındaki Enver Kantarmış tarafından fark edildi. Yatın rotasını değiştirerek suyun yüzeyinde yaşam mücadelesi veren Muhammet'i yardımcılarıyla birlikte denizden alan Kantarmış, olayı Güney Ege Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı'na bildirdi. Hayati tehlikesi bulunmayan Muhammet, Sahil Güvenlik ekibine teslim edildi. 'AŞIRI YORGUNLUKTAN BAYGINLIK GEÇİRMİŞ'

Pakistanlı Muhammet'i kurtaran kaptan Enver Kantarmış, Sahil Güvenlik ekiplerine verdiği bilgide, "Turistlerle mavi yolculuktaydık, denizin üzerinde can simidine bağlı birini gördük. Hava çok durgundu bu nedenle kolay fark ettik. Ardından hemen rotamızı değiştirip yardıma koştuk. Umut yolculuğuna çıkan ve yüzerek Yunan adasına geçmeye çalışan genç aşırı yorgunluktan baygınlık geçirmişti, tekneye alarak ilk yardımı yaptık" dedi. 

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • izmir-dobracı 1 yıl önce Şikayet Et
  hamza rumuzlu kardeşim bir müslüman denizde kedide görse bırak boğulsun ölsün asla diyemez sen aynı durumda kalsan sana öyle deseler hoşuna gidermi lütfen müslümana yakışır yorum yazalım
  Cevapla
 • MEHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  TERLİKLERİ DAHİ AYAĞİNDa
  Cevapla
 • Alper 1 yıl önce Şikayet Et
  İyide kardeşim belki yoksulluk var ama pakistanda savaş yok. Her yoksul avrupayamı kaçsın böye bir mantık varmı. Bunlar yaşamak için değil daha iyi yaşamak için kaçıyorlar.
  Cevapla
 • VAHŞİ BATI 1 yıl önce Şikayet Et
  Afrikaya asyaya ve diğer fakir ülkelere demokrasi adıyla getirdiğiniz sömürge rezilliği ve bide buna zemin teşkil etmek için batıya avrupaya hayran bıraktıracak fikir sömürgeniz neticesinde bunlar ortaya çıkıyor demokrasinize o kadar hayran kalıp beğenmişler ki hepsi karadan denizden avrupa yollarında heder oluyor
  Cevapla
 • Hamza 1 yıl önce Şikayet Et
  Niye kurtardılar ki ????
  Cevapla
 • hlt01 1 yıl önce Şikayet Et
  yahu çocuk ölecekmiş niye kurtarmayacak. Allahım akıl fikir ve şu millete. şuursuz olmuşsunuz iyice. akli melekeleriniz ölmüş sizin..
  Cevapla
 • Kadir dadaş. 1 yıl önce Şikayet Et
  ne yapsin ölüme mi terk etsin cani adam.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR