Zabıtanın ürünlerini topladığı Zeynep nineye artık satış serbest

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, meydanda satışını yaptığı ürünleri zabıta tarafından toplanan Zeynep Karabıyık'ı (91) Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, köyünde ziyaret etti. Başkan Dündar, bundan sonra Zeynep Karabıyık'ın istediği zaman gidip Tahtakale Meydanı'nda ürünlerini satabileceğini söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.09.2019 17:35 GÜNCELLEME 19.09.2019 17:35 GÜNCEL
Zabıtanın ürünlerini topladığı Zeynep nineye artık satış serbest
Zabıtanın ürünlerini topladığı Zeynep nineye artık satış serbest

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hafta başında Tahtakale Meydanı'nda kaldırım işgallerine karşı uygulama yaptı. Meydanda, yaya ve araç trafiği yoğunluğu yaşanmasından dolayı saat 13.00'e kadar satış yapmalarına izin verilen üreticiler, iddiaya göre satışlarına saat 13.00'ten sonra da devam etti. Bunun üzerine zabıta ekipleri, harekete geçti. Buradaki satıcıların tezgâhlarını toplayan ekipler, tarlasında yetiştirdiği ürünleri sokakta satan Zeynep Karabıyık'ın ürünlerini de topladı. Yaşlı kadının üzüntüsi, sosyal medyada büyük tepki topladı. 

BAŞKAN DÜNDAR'DAN ZEYNEP TEYZEYE ZİYARET 

Tepkiler üzerine, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Zeynep Karabıyık'ı ceviz topladığı Yiğitali köyündeki bahçesinde ziyaret etti. Yaşlı kadın ile bahçede oturan Başkan Dündar, bundan sonra Zeynep Karabıyık'ın istediği zaman gidip, Tahtakale Meydanı'nda ürünlerini satabileceğini söyledi. Tahtakale Çarşısı'nın dağ yöresindeki köylerde üretim yapan vatandaşların ürünlerini sattığı bir nokta olduğuna vurgu yapan Dündar, "Bizler Tahtakale Çarşısı ve Meydanı'nda dağ köylerindeki üreticilerimizin yetiştirdikleri ürünlerini satmasını istiyoruz. Fakat görüyoruz ki, bazı kişiler pazardan aldıkları ürünleri köyde yetiştirilmiş gibi oraya götürerek satıyor. Biz bu durumu engellemek istiyoruz. Zeynep teyzemizin tezgahına kimse dokunamaz. Yetiştirdikleri ürünleri her zaman orada satacaktır. Çünkü teyzemiz kendi ürününü toplayarak orada satıyor. Bizlerin ve vatandaşın da istediği bu. Dağ yöresinde yetiştirilen ürünlerin orada satılması. Biz Zeynep teyzemizi bu konuda destekliyoruz. Bundan sonra da onu oradan kimse kaldıramaz. Çarşımızın o noktasını köylü üreticilerimiz için daha da güzel hale getireceğiz. Zeynep teyzemiz oranın bereketi. Herkesi de Allah O'nun gibi alın teriyle parasını kazananlardan yapsın" dedi.

'ÇOK ÜZÜLDÜM, HATTA AĞLADIM'

Zabıta ekipleri tarafından ürünlerinin toplandığı, daha sonra geri verildiğini belirten Zeynep Karabıyık, ''Ben 60 yıldır, buradaki köylü pazarına geliyorum. O gün de ürünlerimi pazara getirdim. Öğle saatlerinde mallarımızı kaldırmamızı söylediler. Biz de mallarımızı topladık. Daha sonra saat 17.00 gibi tekrar ürünlerimi koydum. Tekrar gelip mallarımızı toplamamız istendi. Biraz yavaş topladık, bu sırada ürünlerimizi toplamaya başladılar. Biz, güzellikle geri almak istedik mallarımızı ama vermediler. Birbirimize kırgınlık oldu. Benim çadırımı da aldılar. Biz burada muhabbetle, güzellikle oturmak istiyoruz. Ben doğduğumdan beri buralıyım. Beni buradan ayırmasınlar. Tek isteğimiz burada rahatça ürünlerimizi satmak. Ne olur bizi başka yere atmasınlar. Akşama kadar satış yapmak istiyoruz. O gün çok üzüldüm. Hatta ağladım'' diye konuştu.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 33 TÜMÜ
 • küp 8 ay önce Şikayet Et
  o zabıtalara da biraz vicdan dersi verin
  Cevapla
 • Kader 8 ay önce Şikayet Et
  MaaşAllah neneye valla bu yaşta hala bahçe yapabilmesi çok güzel bir şey keşke bizde öyle olabilsek
  Cevapla
 • Abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  Ninemi ağlatanlar beni göz yaşına boğdu. Yorum yazarken tuşları zor görüyorum ALLAH c.c. yapanları ıslah eylesin,birde alın teriyle üç kuruşluk malını satmak için onca zahmete katlanan köylünün yolunu açın, simsarların eline düşürmeyin hatta malını köyden taşımak için onlara el atın en uygun tezgah yerini ayarlayıp tüm ihtiyaçlarını (tuvalet ,namaz ,su) giderin ,dinlenme bile halledilmesi en ehven işler arasındadır.
  Cevapla
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Başkan iş medyaya yansıyınca mı aklına geldi 90 yaşında ki bir nineye yapılan hareketi kınıyor ve bu ülkenin çivisinin çıktığını beyan ediyorum artık güçlünün hüküm sürdüğü bir dönem olmuş
  Cevapla
 • FIRTINA 61 8 ay önce Şikayet Et
  Neredeyse Cumhuriyet'le yaşıt olan 94 yaşındaki savunmasız bir nineye hayatının bu döneminde böyle bir zulüm yapılır mı? Zabıta amiri olarak sende hiç mi vicdan yok? Sosyal medyada tepkiler çoğalınca senin belediye başkanın şimdi ninemize gidip gönlünü almaya çalıştı. İyi oldu belki ama bu tepkiler olmasaydı durumdan bile haberi olmayacaktı başkanın. Koskoca zabıta amiri 94 yaşındaki bir ninemizin iki kasa domatesine el koyunca görevini yapmış mı oluyor? Ninemizin kırılan kalbi, onuru ne olacak? Bu yaşta alın teriyle çalışıp ekmek derdinde olan 94 yaşındaki ninemizin Bursa'da ancak heykeli dikilir. Yeni nesil gençlere örnek olsun diye... Ayıptır, gidin helallik isteyin ondan...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR