Emine Bulut davası başladı

Kırıkkale'de eski eşi Emine Bulut'u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai V'nin yargılanmasına başlandı.

ABONE OL
GİRİŞ 09.10.2019 09:49 GÜNCELLEME 09.10.2019 10:17 GÜNCEL
Emine Bulut davası başladı
Emine Bulut davası başladı

Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "canavarca hisle tasarlayarak öldürme" suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan olayın faili tutuklu sanık Fedai V. (43) ile maktul Emine Bulut'un kızı, ailesi ve çok sayıda avukatı katıldı.

 

 

Polis, duruşma nedeniyle adliye önünde ve içinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi adliye önünde bekliyor
Duruşmayı takip etmek için çeşitli sivil toplum kuruluşu üyesi çok sayıda kadın, adliye önünde bekliyor.

 

 

Çok sayıda basın mensubu da duruşmayı takip ediyor.

Olay

Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta eski eşi Fedai V. tarafından bir lokantada 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklanan Emine Bulut, kaldırıldığı Yüksek İhtisas Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Kaçan Fedai V, Bahşılı ilçesi girişinde polis ekiplerince gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.

Daha sonra olay anına ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayınlanması infial yaratmış, siyasetçiler, sanatçılar ve kadın sivil toplum örgütleri başta olmak üzere toplumun tüm kesimleri olaya tepki göstermiş, 81 ilde, basın açıklamaları ve protestolar gerçekleştirilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına öğrenim hayatı boyunca eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destek verileceğini belirtmiş, Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına yapılan yardımların korunması ve güvence altına alınması amacıyla esas hakkında bir hüküm verilinceye kadar Enver Kılıç, yönetim kayyumu olarak atanmıştı.

Emine Bulut'un öldürülmesinin ardından Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma süreci etkin ve hızlı şekilde tamamlanarak 5 gün sonra iddianame hazırlanmıştı.

Sanık Fedai V. hakkında "canavarca hisle tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, aynı gün Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • adil 9 ay önce Şikayet Et
  cezaevleri bunun gibi canilere ceza değil ödüldür.çünki 3 öğün yemekleri önlerinde özgürlüğü hariç herşey var ceza evinde idamın gelmesi şart şu canım memlekette.
  Cevapla
 • Uyarı 9 ay önce Şikayet Et
  İdam da gelse hiç bir sey değişmeyecek ahlaki ve manevi çöküş devam ettiği sürece verilecek en ağır ceza bile insanları etkilemiycek ne demişler kork Allah'tan korkmayandan
  Cevapla
 • Vatandas 9 ay önce Şikayet Et
  Aslında dusunmeden ofke ıle hareketten ıbaret yaptıgı eylem hapıs yatmak kolay degıl bıde kızının nefretı allah boyle yanlıslara dusurmesın ınsanı.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR