Mahir Ünal: Türkiye tek bir adım geri atmayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Suriye'de ve Doğu Akdeniz'de şehitlerimizin canlarını ortaya koyduğu bu büyük mücadele, siyasi bir mücadele değil milli bir mücadeledir." ifadesini kullandı.

ABONE OL
GİRİŞ 28.02.2020 19:17 GÜNCELLEME 28.02.2020 19:19 GÜNCEL
Mahir Ünal: Türkiye tek bir adım geri atmayacak
Mahir Ünal: Türkiye tek bir adım geri atmayacak

Ünal, Twitter hesabından İdlib'e yönelik paylaşımda bulundu.

 

 

Türkiye'nin İdlib'de geri adım atmasının, sınır güvenliğinden, toprak bütünlüğünden, şehirlerde oluşturulmak istenilen hendeklere, özerklik ilanlarına, taşeron bir terör devletinin oluşturulmasına var gücüyle karşı çıkmaktan geri adım atması anlamına geldiğini belirten Ünal, şunları kaydetti:

"Suriye'de ve Doğu Akdeniz'de şehitlerimizin canlarını ortaya koyduğu bu büyük mücadele, siyasi bir mücadele değil milli bir mücadeledir. Türkiye bölgedeki haklarını korumak, milli güvenliğini temin etmek için İdlib'den de Mavi Vatan'dan da tek bir adım geri atmayacaktır.

 

 

Mücadelenin her ortamda sürdüğü böylesi bir dönemde, özellikle sosyal medyadaki etki ajanlarının, FETÖ'cü provokatörlerin oluşturmak istediği algılara, askerimizin moralini hedef alacak zafiyet göstergesi girişimlere karşı mutlak bir teyakkuz hali gereklidir. Bugün mesele alınan önlemlerin, verilen kararların tartışılması değil, bütün adımlarını vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve milli çıkarlarımızı korumak için atan devletimizin bilfiil desteklenmesidir."

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Abdullah 6 ay önce Şikayet Et
    Biz Türküz ve asıl geri adım atılmasına çıldırırız...Doğruyu bul,hakkı gör ve asla dönme.
    Cevapla
  • Mehmetcik 6 ay önce Şikayet Et
    Bunu anlamayan aligalamayan vatan hainlerine gelsin dimdik hükümetimizin ve askerlerimizin yanındayız bizlerde askeriz hazır kıta
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR