Başkan Erdoğan gurbetçileri uyardı: Aman dikkat

Başkan Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'in davetiyle günübirlik çalışma ziyareti için Brüksel'e gitti. Burada gurbetçilere seslenin Erdoğan vatandaşlara koronavirüs için uyarılarda bulundu.

ABONE OL
GİRİŞ 09.03.2020 18:43 GÜNCELLEME 09.03.2020 19:32 GÜNCEL
Başkan Erdoğan gurbetçileri uyardı: Aman dikkat
Başkan Erdoğan gurbetçileri uyardı: Aman dikkat

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün NATO Genel Sekreteri, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı ve AB Komisyonu Başkanı ile görüşmeler yapmak suretiyle Avrupa ve Türkiye arasındaki ilişkileri çok daha iyi noktaya taşıyalım istiyoruz." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'in davetine icabetle çalışma ziyareti gerçekleştirdiği Belçika'da Türkiye'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği'ne geldi.

 

Buraya gelişinde ülkede yaşayan Türk vatandaşları tarafından coşkuyla karşılanan Erdoğan, vatandaşlara hitap etti.

Soğuk havada kendisini bekleyen vatandaşlardan haklarını helal etmesini isteyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bugün NATO Genel Sekreteri, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı ve AB Komisyonu Başkanı ile görüşmeler yapmak suretiyle Avrupa ve Türkiye arasındaki ilişkileri çok daha iyi noktaya taşıyalım istiyoruz. Sizler bizim Avrupa'da elimiz, ayağımız, gözümüz, duyan kulağımızsınız. Bizim temennimiz hep tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Onun için de bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Aman bunu hiç ihmal etmeyin. Biz sizleri Allah için çok seviyoruz. Sizler Cumhur İttifakı'nın buradaki eli ayağı, duyan kulağısınız. Cumhur İttifakı'nı diri ve sağlam tutacağız. Durmak yok yola devam."

Erdoğan, Türk vatandaşlarını koronavirüse karşı dikkatli olmaları konusunda da uyardı.

"Biz tedbirleri alacağız, gerisi Allah'tan." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ellerin yıkanmasından tutunuz, birbirinizle öpüşmeye varıncaya kadar dikkatli olacağız. Bakın dünyanın değişik ülkelerinde görüyorsunuz... Güya Batı ülkeleri ama yüzlerce insan ölüyor, dikkat edeceğiz. Bir an önce tüm insanlık bu beladan, vebadan kurtulur inşallah. Aman tedbiri unutmayalım." şeklinde konuştu.

Erdoğan'a vatandaşlara hitabında bazı bakanlar da eşlik etti.

Bu arada İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçakta, Brüksel'de yapacağı konuşma metninin yer aldığı notları okuduğu fotoğrafı, "Brüksel yolundan... Pür gayret, pür samimiyet..." ifadeleriyle paylaştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Veli 4 ay önce Şikayet Et
  Bu dingili hirsizi karsilamiya gitmedim deymez bruxselde duran birisi olarak hirsizi bruxselde gitmek istemiyoruz
  Cevapla
 • Mahmut 4 ay önce Şikayet Et
  Avrupa da en büyük Virus ırkçılık, ve bu bütün mikroplardan daha tehlikeli.
  Cevapla
 • Nasıl tedbir bu 4 ay önce Şikayet Et
  mitingden toplantıdan geçilmiyor dıl temaslar da cabası. El sıkışmamak tedbir değil. Havadan da bulaşıyor bu. Solunum cihazı alınmalı acil binlerce italyada doktorlar 4-5 kişiden 1 ine yetirebiliyor bu cihazları seçmedikjleri ölüyor durumu kritik olanlar tabi bunlar. çin de de durum aynı. solunu cihazı temini ve evden çalışma okulları tatil bunlar tedbir olur el sıkışmamak kurtarmaz.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR