AB'den son dakika Türkiye açıklaması

Avrupa Birliği (AB), Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell arasındaki görüşmeden sonra "AB üyesi ülkeler, Türkiye ile mevcut olumsuz gidişin tersine çevrilerek ikili ilişkilerin güçlendiğini görmek istiyor." açıklaması yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 07.08.2020 05:43 GÜNCELLEME 07.08.2020 05:43 GÜNCEL
AB'den son dakika Türkiye açıklaması
AB'den son dakika Türkiye açıklaması

Çavuşoğlu ile Borrell'in Malta'daki görüşmesinin ardından Borrell'in ofisinden yapılan açıklamada, Valetta'daki görüşmenin son aylarda ikili arasında yapılan toplantılarda ve son olarak 23 Temmuz'daki telefon görüşmesinde gerçekleşen yoğun görüş alışverişinin devamı olduğu belirtildi.

 

Açıklamada, "Türkiye, AB için önemli bir ortaktır. AB üyesi ülkeler, Türkiye ile mevcut olumsuz gidişin tersine çevrilerek ikili ilişkilerin güçlendiğini görmek istiyor." ifadesi yer aldı.

AB Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısının 27-28 Ağustos'ta Berlin'de yapılacağı hatırlatılan açıklamada, burada 13 Temmuz'daki AB Dış İlişkiler Konseyi toplantısının devamı olarak Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin bir kez daha ele alınacağı belirtildi.

 

Açıklamada, Borrell'in Konsey toplantısının sonuçları hakkında Çavuşoğlu'na bilgi verdiği aktarılarak, "Borrell ve Çavuşoğlu, AB-Türkiye ilişkileri, Doğu Akdeniz'deki durum, özellikle Libya ve Suriye olmak üzere bölgesel konular hakkında açık ve samimi görüş alışverişinde bulundu." değerlendirmesine yer verildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
 • Yücel 1 ay önce Şikayet Et
  Euro artıyor ya işlerine geliyor densizlerin. Satmayın avrupaya mal çine rusyaya afrikaya satın kardeşim .
  Cevapla
 • ben 1 ay önce Şikayet Et
  bırakın AB yı islam birligi kurulsun
  Cevapla
 • Kim 79 1 ay önce Şikayet Et
  AB birak artık bu ayakları.
  Cevapla
 • 52 Ordu 1 ay önce Şikayet Et
  Vardir. Bir çikarları.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR