Koronavirüs tedavisi tamamlanan Emniyet Müdürü'nden 'çift maske' takın uyarısı

Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, 19 günlük koronavirüs tedavisinin ardından bugün taburcu oldu. Maske uyarısı yapan Aksoy, "1 maske bile yeterli değil. Virüsün insafına kalmak istemiyorsanız çift maske takın. Bu süreci virüsün insafına bırakmayalım, gerçekten ciddiye alalım." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.09.2020 21:01 GÜNCELLEME 15.09.2020 21:20 GÜNCEL
Koronavirüs tedavisi tamamlanan Emniyet Müdürü'nden 'çift maske' takın uyarısı
Koronavirüs tedavisi tamamlanan Emniyet Müdürü'nden 'çift maske' takın uyarısı

27 Ağustos tarihinde koronavirüs testi pozitif çıkan ve tedaviye alınan Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, 19 günlük tedavi sürecini ardından sağlığına kavuştu. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Aksoy, koronavirüsü trafik kazasına benzeterek, "Trafik kazası gibi hep etrafımızda geziyor, hem beklendik hem de sizin başınıza gelmez gibi düşünüyorsunuz. Emniyet kemerinizi takmışsınız, hız limitlerine, tüm trafik kurallarına uyuyorsunuz ama uymayan bir başkası gelip size çarpıyor ve darmadağın oluyorsunuz. Bize de öyle geldi. Ben çok dikkat ediyordum, elimden geldiğince hem kendim kurallara uyuyor hem de avazım çıktığı kadar uyarıyordum insanları. Kimden geldi, nasıl geldi bilmiyorum." ifadelerini kullandı. 

 

AKSOY: ÇİFT MASKE TAKIN

Aksoy, bir maskenin bile yeterli olmadığını belirterek, "19 günlük Covid-19 ve 14 günlük hastane tedavi sürecimiz bugün yapılan testimizin sonucunda eşimin de benim de negatif çıkması neticesi taburcu olduk. Bir müddet evde dinlenmeye devam edeceğiz. 1 maske bile yeterli değil, virüsün insafına kalmak istemiyorsanız çift maske takın. Bu süreci virüsün insafına bırakmayalım gerçekten ciddiye alalım, kendi sokağa çıkma yasağımızı ilan edip, izole olalım, uzak duralım. 'Bana gelmez' demeyin. Geliyor, yakalıyor, perişan ediyor. Şakası yok, hem de hiç yok." diye konuştu.

 

ETİKETLER

YORUMLAR 5 TÜMÜ
 • ccc 1 ay önce Şikayet Et
  gerekmedikçe maske takmayın normalde 400 olan karbondioksit oranı maskeyle birlikte 5500 lere çıkıyor ve bu zehiri tekrar içine çekiyorsun almanlar videoyla ve cihazla ispatlamışlar.
  Cevapla
 • C.Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Maske % 90 Virüsü önlüyor.Nokta
  Cevapla
 • millet 1 ay önce Şikayet Et
  olur bu kez havasizlik bogsun...
  Cevapla
 • ÖMER FARUK 1 ay önce Şikayet Et
  Geçmiş olsun müdür bey.
  Cevapla
 • türel45 1 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar coronya yakalanan tanıdıgm varsa çevremde hepsi çok titiz olan hatta çift maske ve sperlik takan insanlardı biri bizimle iyi alay ediyor ama kim.? D.S.Ö ye rest çekme zamanı gelmedimi daha.?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR