Koca şiddetinden 'bir tıkla' kurtuldu

Adana’da evlendikten sonra eşinden psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü öne süren Fatma Akçam, polise başvurup KADES programını kurduktan sonra eşinin şiddetinin son bulduğunu belirterek, “Hiçbir kadın susmasın, çünkü biz asla ölmeyi hak etmiyoruz” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.11.2020 13:18 GÜNCELLEME 25.11.2020 15:55 GÜNCEL
Koca şiddetinden 'bir tıkla' kurtuldu
Koca şiddetinden 'bir tıkla' kurtuldu

Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekipleri “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle kadın ve erkekleri aydınlatmak için broşür dağıttı. Broşürde polis kadınların şiddete maruz kaldığında ne yapması gerektiği anlatılırken onun yanı sıra akıllı telefonlara indirilen ve bir tık ile polisin anında şiddet gören şahsı kurtarmaya yarayan KADES programı anlatıldı.

 

 

"1,5 YILDIR GÖRDÜĞÜM ŞİDDET KADES İLE BİTTİ"

Bu arada polisin broşür dağıttığı ve erkek şiddetine karşı uyardığı Fatma Akşam eşi C. E. A.'dan 1.5 yıl boyunca fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğünü evliliğinden 7 aylık Lavinya ismini verdiği bir kızı da olduğunu belirterek, “Şiddet gördükten sonra artık dayanamayıp ayrılmaya karar verdim şu an ayrılma aşamasındayız. Şiddet nedeniyle de polise başvurdum. Onlar da beni KADES programıyla alakalı bilgilendirdiler. Ben KADES programını indirdim daha sonra eşim eve gelip bizi rahatsız ettiğinde şiddet uygulamak istediğinde bir ihbarda bulundum. Butona bastım emniyet birimindeki arkadaşlar hızlıca gelip beni ve ailemi güvene aldılar. Eşim buraya gelip kapıma dayandı o yüzden butona bastım. Ben 1 buçuk yıl boyunca şiddet gördüm. Sığınacak bir yerim olmadığı için devletime sığınmaya karar verdim ve bu konuyla alakalı bir şikayet dilekçesinde bulundum. Bu program bana çok yardımcı oldu herkesin indirmesini istiyorum. Butona bastığınızda emniyetten arkadaşlar hızlıca ulaşıp sizi güven altına alıyorlar. Ben zaten şiddet gördüğüm anda butona basmıştım. Ailesini istemediğimi, onun ailesine yakın olmadığımı bahane ederek bana şiddet uyguluyordu” diye konuştu.

 

 

"HİÇBİR KADIN ÖLÜMÜ HAK ETMİYOR"

Fatma Akşam kadınlara ise şöyle seslendi:

“Hiçbir kadın susmasın çünkü biz asla şiddet görmemeliyiz ve bunu hak etmiyoruz. Ben şiddete dur denilmesini istiyorum kadınlarımız hiçbir şekilde ölmeyi asla hak etmiyor. Ben önceleri ağır psikolojik şiddet yaşadım daha sonra bu fiziksel şiddete dönüştü."

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 11 TÜMÜ
 • zafer gülten 3 ay önce Şikayet Et
  hadi evin kapısı ,parmaklığı var,polis gelene kadar adam içeri girip zarar veremez,peki ya kadını dışarı çıktığı bir an saldırırsa ne olacak.eksik bir önlem,adama elokronik kelepçe takılıp kadınla arasına belli bir uzaklık mesafesi konması lazımki adam kadına yaklaşırsa alet sinyal verip kadını ve polisi uyarsın.
  Cevapla
 • soru 3 ay önce Şikayet Et
  Anladık ilk tıklamada koca şiddetinden kurtuldun, ikinci tıklamada kocandan kurtulursun, peki ya üçüncü tıklamada ne olur?
  Cevapla
 • TIKLA GİTSİN 3 ay önce Şikayet Et
  Devlet garantili tıklama uygulaması ile neler yaparsınız neler. Devleti ne hale getirdiniz.
  Cevapla
 • VATANDAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  Bir kişi telefonuna KADES indiriyorsa o niyeti bozmuştur o evlilik ZATEN bitmiştir, uzatmanın anlamı yok. Aklı olan kişi telefonuna KADES indiren eşini ANINDA BOŞAR, yoksa perişan olur.
  Cevapla
 • Ya biz! 3 ay önce Şikayet Et
  Kadınları kötü adamlardan korumak için dijitalleşen ülkem idarecileri, ya erkek milletini kadın zulmünden korumak için de birşeyler yapsanız!
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR