Akkuyu NGS'den yangın açıklaması

Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükler Güç Santrali'ndeki enerji nakil hatlarına yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangının kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldüğü bildirildi.

ABONE OL
GİRİŞ 31.10.2021 20:03 GÜNCELLEME 31.10.2021 20:03 GÜNCEL
Akkuyu NGS'den yangın açıklaması
Akkuyu NGS'den yangın açıklaması

Konuya ilişkin Akkuyu Nükleer A.Ş'den yapılan açıklamada, Akkuyu NGS sahasında itfaiyenin kontrol paneline yakın enerji nakil hattına yıldırım düşmesi sonucu, yardımcı trafo merkezi alanında yangın çıktığı bilgisinin acil mesajla öğrenildiği belirtildi.

Anında olay yerine giden itfaiye ekipleri tarafından yangının önce kontrol altına alındığı, sonra da tamamen söndürüldüğü vurgulanan açıklamada, "Olay sonucunda kimse yaralanmamıştır. Tüm birimler, Akkuyu NGS sahasının acil müdahale prosedürüne ilişkin görevleri hızlı bir şekilde yerine getirmiştir. Yıldırım düşmesi, trafo merkezi alanındaki elektrik hatlarının altyapısına kısmen zarar vermiştir. Sahaya yeniden elektrik verilmesi sağlanmıştır. Şantiyedeki tüm inşaat çalışmaları her zamanki işleyişi ile devam etmektedir" denildi.

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 12 TÜMÜ
 • tornacı 2 ay önce Şikayet Et
  Ne çok istiyorsunuz başarısız olunmasını, ne çok isiyorsunuz bu memleketin aciz duruma düşmesini, burdan şu anlaşılıyor ki; sizler bu memleketin evladı değilsiniz... Allah bu memleketi vatasızların eline bırakmasın, yoksa "vicdan sız'lar".
  Cevapla
 • osman pasa 2 ay önce Şikayet Et
  Şantiyede olmadı,şantiye besleme hattinda oldu,zaten paratoner,yakalama uçlari var
  Cevapla
 • İHTIYAR 2 ay önce Şikayet Et
  Usa uzay üssü.
  Cevapla
 • İHTIYAR 2 ay önce Şikayet Et
  Sanki Lazer Silahı.
  Cevapla
 • elektrik 2 ay önce Şikayet Et
  Kesicinin otomatik olarak anında devreyi açması gerekirdi. Nedense açmamış, elektrik arkı uzun süre devam etmiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR