Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinin yıldönümünde anma programı düzenlendi

Bozkurt’ta 11 Ağustos 2021 de yaşanan sel felaketinin yıldönümü Bozkurtlular Derneği ve Bozkurt Dernekler Birliği tarafından bir anma programı düzenlendi.

ABONE OL
GİRİŞ 13.08.2022 12:40 GÜNCELLEME 13.08.2022 20:21 MEDYA
Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinin yıldönümünde anma programı düzenlendi
Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinin yıldönümünde anma programı düzenlendi

11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel felaketinin en ağır şekilde hissedildiği Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde hayatını kaybeden vatandaşlar için  Bozkurtlular Derneği ve Bozkurt Dernekler Birliği tarafından Kağıthane'de  Mevlid-i Şerif ve Anma töreni gerçekleştirildi. 

 

 

Programa dernek üyeleri ve Kastamonuluların yanı sıra birçok siyasi isim de katıldı. 

 

Bozkurtlular Derneği ve Bozkurt Dernekler Birliği Başkanı Ali Peker program sonrası bir teşekkür yayınladı.

Dernek Başkanı Ali Peker mesajında şunları söyledi:

Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz yılın 11 Ağustos’u Bozkurt’umuzu büyük bir felaketle yüz yüze bıraktı ve derin acılar yaşattı. Felaketin izlerini hala üzerimizde taşıyor ve acı kayıplarımızın üzüntüsünü derinden yaşıyoruz. Bu ağır yükü hep birlikte omuzlayıp, her birimiz hayatımıza bir şekilde devam ederken, bir yandan da memleketimiz ve hemşerilerimiz için neler yapabiliriz diye mücadele verdik.

Felaketin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen izleri hala ortada, Bozkurt’umuz hüzünlü, eski güzel günlerine dönmeye çalışıyor. Devletimiz tüm imkanları ile seferber olmuş durumda. İnşallah güzel ilçemiz eskisinden de iyi bir şekilde ayağa kalkacaktır. Buna inanıyor ve bunun için bizlerde her zaman göreve hazır olduğumuzu belirtiyoruz.

Bozkurtlular Derneği ve Bozkurt Dernekler Birliği olarak bu felaketi unutmamak ve unutturmamak, kayıplarımızı anmak, onlar için dua etmek, farkındalığın devam ettirilmesi ve ilçemizi tekrar ayağa kaldırmak için birlikteliğimizi güçlendirmek adına bu programı düzenlemiş bulunuyoruz.

Sel felaketinde hayatını kaybetmiş olan hemşerilerimize Allah’tan rahmet diliyorum, acılı ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum, tüm Bozkurt’umuzun tekrar başı sağ olsun. Mekanları cennet olsun…

Busenur Çalık Haber7.com - Yasemin.com
Haber 7 - Busenur Çalık
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR