Bisikletle dünyayı gezdi en çok Türkiye'yi sevdi

Bisikletiyle beş ay önce yola çıkan İsveçli gezgin Türkiye'deki insanların misafirperverliğini ve hoş görüsünü çok beğendiğini söyledi. Daha önce bir çok ülkeyi gezen kadın gezgin saldırıya uğradığı ülkeleri de açıklayarak Türkiye'nin çok güvenilir olduğunu ve kendisine de iyi davranıldığını aktardı.

ABONE OL
GİRİŞ 29.02.2020 17:27 GÜNCELLEME 29.02.2020 17:27 SEYAHAT
Bisikletle dünyayı gezdi en çok Türkiye'yi sevdi
Bisikletle dünyayı gezdi en çok Türkiye'yi sevdi

 İsveç'ten 5 ay önce bisikletiyle Avrupa turuna çıkan 32 yaşındaki Lina Hallebratt, Türkiye'de gördüğü yardımseverlik ve misafirperverliğe hayran kaldığını söyledi.

 

Hallebratt, AA muhabirine, iyi insanları keşfetmek için 5 ay önce Stockholm'den yola çıktığını aktardı. Daha önceki bir bisiklet turunda Litvanya'da çadırında saldırıya uğradığını kaydeden Hallebratt, ''Telefonumu çalmaya çalıştılar ve kolumu kırdılar. Tekrar Stockholm'e dönerek tedavi gördüm. Bu saldırı beni yıldırmadı ve dünyada iyi insanların varlığını keşfetmek için kanomu ve köpeğimi de yanıma alarak Türkiye'ye kadar yeni bisiklet turu düzenledim.'' dedi.

 

Hallebratt, Türkiye'ye ulaştığında müthiş yardımsever insanlarla karşılaştığını ve bu iyi insanların hikayelerini sosyal medyada ve blogunda yazarak anlattığını belirtti.

Bisiklet rotası: İsveç-Polonya-Almanya-Avusturya-Slovakya-Macaristan-Sırbistan-Romanya-Bulgaristan ve Türkiye olmuş

İsveçli maceraperest Hallebratt, ''Misafirperverlik, Türk kültürünün temel taşıdır. Türklerin misafirperverliği Türkiye'deki ilk günlerimde gerçekten yaşadığım bir şeydir. Çayın kahvaltıyla başlayıp uykuya kadar devam etmesini seviyorum. Bu yüzden ilk günlerim çay içmek, harika yemekler, kahkahalar ve harika sohbetlerle dolu. Türk insanı inanılmaz yardımsever.'' dedi.

Edirne'ye ulaştığında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Edirne İl Müdür Yardımcısı ve Edirne Yeşilay Cemiyeti Başkanı Sebahattin Bilgiç tarafından ağırlanan Hallebratt, "Teşekkür ediyorum. Uzaktan, başka bir ülkeden gelen ve hiç tanımadığı insana yardım elini uzattı. İyi insanların varlığı ile gurur duyuyorum.'' dedi. 

Sebahattin Bilgiç de daha önce İsveç'te 10 yıl yaşadığını ve Hallebratt'ı ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi.

 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Egitmen 11 ay önce Şikayet Et
  Eyvallah gurur duydum ancak Güven iyidir ama kontrol ondan daha iyidir diye bir söz var yabancilarda.
  Cevapla
 • Gezgin 11 ay önce Şikayet Et
  Al sana bir ajan daha
  Cevapla
 • Bey 11 ay önce Şikayet Et
  Gezi ye oyüzden destek oluyonuz dimi
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR