Son seçim anketinden çarpıcı sonuçlar

Betimar Araştırma Şirketi, 23-26 Eylül arasında 26 ilde 3 bin 94 kişiyle kamuoyu araştırması yaptı. Ankete katılanların yüzde 48.7'si, sorunların çözümü konusunda AK Parti hükümetine güvendiğini söyledi. Muhalefet partilerine güven ise yüzde 17'de kaldı. Milletvekili seçiminde ise yüzde 41.9 AK Parti, yüzde 23.4 CHP, yüzde 10.5 MHP, yüzde 9.3 İYİ Parti ve yüzde 10.7 HDP cevabı verildi.

ABONE OL
GİRİŞ 08.10.2020 14:08 GÜNCELLEME 08.10.2020 14:11 SİYASET
Son seçim anketinden çarpıcı sonuçlar
Son seçim anketinden çarpıcı sonuçlar

Betimar Araştırma Şirketi, 23-26 Eylül arasında 26 ilde 3 bin 94 kişiyle kamuoyu araştırması yaptı. 

 

 

Katılımcılara, "Mevcut AK Parti hükümetinin Türkiye'nin gündemini oluşturan sorunları çözebileceğine inanıyor musunuz" sorusu soruldu. 'Evet' diyenlerin oranı yüzde 48.7, 'Hayır' diyenlerin oranı yüzde 42.3, kararsızların oranıysa yüzde 9 oldu. 

 

 

İkinci soruda ise, "Muhalefetin Türkiye'nin sorunlarını çözebileceğini düşünüyor musunuz" oldu. Yüzde 17.7 'Evet', yüzde 68.5 'Hayır' cevabı geldi. Yüzde 13.8 ise soruyu yanıtlamadı. 

Anket, CHP seçmeninin yüzde 45'i, İYİ Parti seçmeninin yüzde 58'i, HDP seçmeninin de yüzde 71'inin kendi partilerinin Türkiye'nin sorunlarını çözeceğine inanmadığını ortaya koydu. 

Katılımcılara, "Bugün milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz" sorusu da yöneltildi. Kararsızların dağıtıldığı haliyle verilen cevaplarda oy oranları şöyle: 

AK Parti 41.9, CHP 23.4, MHP: 10.5, İYİ Parti: 9.3 ve HDP 10.7. 

Ali Babacan'ın Deva, Ahmet Davutoğlu'nun ise Gelecek partileri yüzde 1'in altında kaldı. 

Bir diğer soru da, CHP yönetimine karşı 'Memleket Hareketi' başlatan Muharrem İnce'yle ilgili oldu. Katılımcılardan yüzde 7.6'sı, aday olması halinde Muharrem İnce'ye oy vereceğini söyledi. 

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 17 TÜMÜ
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu araştırmanın doğruluğuna inan miyorum akp ye bu kadar güven çıkıyorsa pes diyecek bir şey bulamaiyorum
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  AMERİKAYA AÇIK MEKTUP : Sevgili BİDEN ve Türkiye'de siyaseti dizayn etmek için Pentagon da dahil bu konuda mürekkep yalayan ABD'lilerrrr !!! Zamanında Kenan EVREN için "bizim çocuklar ihtilal yaptı "demiştiniz ama bu sıralarda Türkiyede "sahaya sürdüğünüz yeni oyuncularınız çok çapsızz, yeteneksizzz, " Bunlar bence sizin tüm debelenmelerinize hiç faydası olmayacak kişilerr.. Verin 13-15 anahtarını tamirci yanına gönderin bunları)))
  Cevapla
 • hakan 1 ay önce Şikayet Et
  bu araştırma şirketi heykelcileri ciddiye alıp sorumu sormuş deseymiş hükümet 1 milyon heykel sözü verdi hemen oylarını satardı bunlar
  Cevapla
 • ... 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ne saçmalık çözüme güven AKP 48 verilen oy 41 chpye güven 17 verilen oy 23. İnsanlar neden güvendiğine az oy güvenmediğne çok oy veriyor. Güvwnmiyorum ama yine de oyum chp ue güveniyorum ama AP ye oy yok. Anlayan varsacevap Bekliyorum
  Cevapla
 • Celal 1 ay önce Şikayet Et
  Çok doğrusun. Türkiye de parti tutmak, futbol takımı tutmak gibi. Bu konu eğitimle alakalı.
  Cevapla
 • Miso 1 ay önce Şikayet Et
  Múzelik CHP ye sorun.Onlar ve başkanları herşeyi çok biliyorlar.
  Cevapla
 • Miso 1 ay önce Şikayet Et
  CHP artík múzelik olsun.Böyle bir parti hangi úlkede var?
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR