Akşener'in sözlerine sert tepki: Çapsızlık, acizlik, ödleklik...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Akşener'in, dün partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda MHP'ye yönelik kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

ABONE OL
GİRİŞ 04.11.2021 18:09 GÜNCELLEME 04.11.2021 18:09 SİYASET
Akşener'in sözlerine sert tepki: Çapsızlık, acizlik, ödleklik...
Akşener'in sözlerine sert tepki: Çapsızlık, acizlik, ödleklik...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Siirt'te yaşanan Kürdistan çıkışına tepkisiz kalmasına tepkiler devam ediyor. Gelişmelerin ardından açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Gösterdiği cebin ve ürkek tavır, ucuz oy beklentilerini açık eden siyasi çapsızlık ve aczin trajik bir örneği olmuştur. Kendisinin kürsüden MHP ve Ülkücü Harekete hadsizce sataşıp sövmesi, cesaretinden değil ödlekliğini gizleme telaşındandır" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, Akşener'in, dün partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda MHP'ye yönelik kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

Son kamuoyu yoklamalarına göre MHP ve Cumhur İttifakı karşısında bocalayan "şer ittifakı"nın seçim kazanma şansının olmadığının ortaya çıktığını belirten Yalçın, böylelikle Akşener'in başbakanlık umutlarının bir başka bahara kaldığının şimdiden kesinleştiğini dile getirdi.

"KENDİSİNE VERİLEN EMİRLERİ 'PAŞA PAŞA' YERİNE GETİRDİĞİ ANLAŞILMIŞTIR"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, şunları kaydetti:

"İP müdiresi ve çavuşları yurt gezileri sırasında gittikleri her yerde tepkiyle karşılanmaktadır. Kendisinin hırçın ve saldırgan bir tavır içine girmesi, biraz da yaşadığı bu hayal kırıklığındandır. Müdire Akşener'in, İçişleri Bakanlığı döneminde 28 Şubatçı paşalar cuntasıyla iş birliği ettiği, kendisine verilen emirleri 'paşa paşa' yerine getirdiği anlaşılmıştır.

O dönemde millet adına direnmek yerine bir korkak gibi kafasını kuma gömerek vesayetçi ve evet efendimciliğe razı olan müdire Akşener'in, kağıttan bir kahraman olduğu ortaya çıkmıştır."

Akşener'in, Siirt'in Kurtalan ilçesindeki temasları sırasında bir kişiyle yaşadığı diyaloğa işaret eden Yalçın, "Bir hainin sözde Kürdistan beyanı karşısında müdirenin gösterdiği cebin ve ürkek tavır, ucuz oy beklentilerini açık eden siyasi çapsızlık ve aczin trajik bir örneği olmuştur. Kendisinin kürsüden MHP ve Ülkücü Harekete hadsizce sataşıp sövmesi de cesaretinden değil, ödlekliğini gizleme telaşındandır." değerlendirmesinde bulundu.

"ÜLKÜCÜLERİN ATTIĞI TIRNAK BİLE OLAMAZ"

"Süleyman Özmenlerin, Dursun Önkuzuların kutlu bayrağını şerefle taşıyan aziz gençleri aşağılamak için sarf ettiği hakaretamiz kelimeleri Akşener'e iade ettiklerini" dile getiren Yalçın, şöyle devam etti:

"İsyan, hazımsızlık ve tahammülsüzlük girdabında çırpınan müdire de, hempaları da, yanaşmaları da ülkücülerin attığı tırnak bile olamaz. Müdire Meral, hemen her konuşmasında kadın olmanın zorluğundan bahsetmekle birlikte Türk kadınını süsleyen geleneksel vakara mugayir her türlü çirkinliği sergilemektedir. Siyasi rakiplerine karşı kadına yakışmayan seviyesiz bir üslup, pespaye bir tavır takınmaktan geri durmamaktadır. İP müdiresi, Türk aile yapısı içinde başat konuma sahip muhterem kadınlarımız için en kötü örnek, siyaset mesleği için de utanç numunesidir.

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin sözlerini çarpıtarak, 'Sıkıysa gelin Zülfikar'la boynumu vurun' diye efelenen bu acuzeye son sözümüz şudur: Siyasi defolarını beyhude yere pişkinlik ve yüzsüzlükle bastırmaya çalışma. Biraz sabret ve bekle. 2023'te sandıktan çıkan milli irade, Zülfikar misali boynunu vuracaktır."

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • cihangir 2 ay önce Şikayet Et
  bebek katiline "paşa" diyen aynı zamanda üst düzey fetö'cü olan mümtazer türköne'yi kim serbest bıraktırdı? bu yan sanayi vatanseverlik değil mi?
  Cevapla
 • Karadenizli 2 ay önce Şikayet Et
  Bu İP liler cehape ile yol aldıkça iyice kafayı sıyırmaya başladılar yada hep öyleler. Biri diyorki kemalin açıklamalarına AKILDAN VARESTE . Diğeri HDP yi pkk nın yanına konumlandırıyorum. Cehape diyorki evet demek cumhuriyete ihanet. EEE bu pkk nın yanındaki HDp ile yolyürüyen cehape ile birlikte olmak ne oluyor ozaman bunlarla yol yürümek için İPli mi olmak lazım akıldan vareste mi olmak lazım.
  Cevapla
 • Bhll58 2 ay önce Şikayet Et
  Senin kadar çapsız bir siyasetçi görmedim yaptığın herşey yalan düzmece 28 şubatta partisini satan sen şimdide vatan hainleriyle beraber yürüyorsun
  Cevapla
 • emre19 2 ay önce Şikayet Et
  Lutfen biraz hosgorü siyaset her zaman yapılır. kırılan kalpler asla tamiri olmaz. Meral hanımda partisine bir çeki düzen versin. ne ya bir basbakan olacagım diyor. bir güçlendirilmiş parlementer sistem diyor. sunu iyi anlamak lazım bu dedikleri ta ecevit döneminde kaldı artık eskiye asla dönemezler. herkes yükselirse bu sistemde iktidar olur. bu da çalışmaktan geçer. artık yan gelip yatma dönemi bitmiştir. ecevit meçliste su kadına hattini bildirin diye nutuk atıyordu. oysa toplam millet vekili sayısı 110 kişiyi bile bulmuyordu. her seyin üstünde kendilerini görüyolardı. özledikleri sistem bu olsa gerek...
  Cevapla
 • Serin 2 ay önce Şikayet Et
  Bu Meral bilmeliki tabanının büyük kısmı Mhp den kopma. Ya adam gibi siyaset yapar kadın gibi yani....Yada Kemal gibi saçmalar boyunun ölçüsünü alır. Cumhuriyet tarihinde iki kemal vardırki biri diğerinin tam tersidir. Siz biliyorsunuz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR