Fatih Erbakan'dan Peygamber eşlerine dil uzatanlara sert sözler!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, "Milletimizin inancını, dini değerlerimizi hiçe sayarak Hz. Adem (AS) ve Hz. Havva annemize şarkı sözleriyle saldırılması asla kabul edilemez." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 20.01.2022 16:05 GÜNCELLEME 20.01.2022 19:45 SİYASET
Fatih Erbakan'dan Peygamber eşlerine dil uzatanlara sert sözler!
Fatih Erbakan'dan Peygamber eşlerine dil uzatanlara sert sözler!

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

ASIL CAHİLLİK PEYGAMBERE VE EŞİNE DİL UZATILMASINA İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEMEKTİR! 

Erbakan, "Milletimizin inancını, dini değerlerimizi hiçe sayarak Hz. Adem (AS) ve Hz. Havva annemize şarkı sözleriyle saldırılması asla kabul edilemez. Gerçek cahiller ve gafiller Hz. Adem’e (AS) yani bir peygambere dil uzatanlar ile bu dil uzatmayı düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmeye kalkışanlardır." dedi.

‘BÖYLE BİR MANTIKSIZLIĞI NASIL İZAH EDEBİLİRİZ’

Fatih Erbakan, üniversite öğrencisi Enes Kara'nın intihar olayı ile ilgili, "Cemaat evinde gerçekleşen intihar olayı sebebiyle malum çevreler dine, dini değerlere, cemaatlere topyekûn saldırıya geçtiler. 'Bu ölümün sebebi, sorumlusu cemaatlerdir' noktasına getirdiler. Bu çarpık mantığı anlamakta zorlanıyoruz. Bir üniversite öğrencisi intihar ettiği zaman o üniversiteyi sorumlu kabul edip, ‘bütün üniversiteleri kapatalım, engelleyelim mi diyeceğiz’ veya ‘bir üniversite yurdunda intihar oldu Allah muhafaza o zaman da üniversite yurdunu mu kapatacağız’. Böyle bir mantıksızlığı nasıl izah edebiliriz? Böyle bir mantık olabilir mi? Tamamen maksatlı gerçekleri çarpıtıp bütün dindar kesime aklı başında cemaatlere ehli sünnet itikadına uygun hizmet yapmak isteyen cemaatlere bu işi sirayet ettirip bunların faaliyetlerini ortadan kaldırıp asıl kafalarındaki o materyalist nesiller yetiştirmek için adım atmak bu art niyetli karalama kampanyalarından bunu görüyoruz. Vefat eden gencimize elbette ki üzülüyoruz ancak olayı aslından saptırıp da böyle bir noktaya getirilmesini de doğru bulmuyoruz" dedi.

KAYNAK : Haber7
YORUMLAR 3
 • Muammer 5 ay önce Şikayet Et
  Fatih efendi fazla abanma istersen.Yarın ittifak yapmak zorunda kalabilirsin onlarla. Babayın attığı kadar bile olamayacağına göre muhtemel ortakların din düşmanları görünüyor,onun için rölantide git.
  Cevapla
 • Vatansever Adanalı 5 ay önce Şikayet Et
  fatih sıktın artık ; her olumlu,olumsuz habere sazan gibi atlıyorsun !!!!!
  Cevapla
 • ahmet1 5 ay önce Şikayet Et
  Dini duyguları suistimal ederek her türlü kumpası kurabiliyorlar, cemaatler büyük tehlike bu zamanda, iyisi kötüsü farketmez uzak duracaksın, düşman oklarının hedefindekilerinin karşısında cepheleniyorlar
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR