En tesirli evlilik duası: Evlenmek için okunacak dualar & Kısmet açma zikirleri - sureleri!

Evlilik dönemine erişen kimseler uygun gördüğü kısmetle ağzının tadıyla, gönlüne göre bir yuva kurma hayali taşır. Doğru kişiyle hayatını birleştirerek saadete ulaşmak niyeti içinde olanlar evlenmek adına kalbi duygularla ellerini açıp dua etmelidir. İslam dinindeki usüllere makul bir biçimde evlenmek için okunacak dualar neler? Derin bir ihlas - samimiyetle okunması gereken Kuran'da hayırlı / tesirli evlilik duası!

ABONE OL
GİRİŞ 27.04.2020 14:49 GÜNCELLEME 27.04.2020 14:49 YAŞAM
En tesirli evlilik duası: Evlenmek için okunacak dualar & Kısmet açma zikirleri - sureleri!
En tesirli evlilik duası: Evlenmek için okunacak dualar & Kısmet açma zikirleri - sureleri!

Evlilik ve aile, hem dinimiz açısından içerisinde barındırdığı hikmeti ve ehemmiyetiyle hem de sosyal ve toplumsal yapının daima korunması/gelişmesinin sağlanması nedeniyle güçlü bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle evlilik dönemine erişen kadın ve erkekler; kısmetinin açılması, hayırlı ve salih bir müminle hayatını birleştirmek adına öncelikle dua ibadetine yönelip yüce Allah'a bu isteğini yürekten talep ederler. Dinimiz de evlilik ve aile konusuna verdiği titizliğe ve hassasiyete istinaden evlenmek isteyen Müslümanların okuyabileceği en etkili dualar ve surelere yer yermiştir. Peki, tamamen İslam'ın gerektiği usül ve esaslara dayanarak hayırlı ve salih bir kısmetle Cenab-ı Hakk'ın izniyle sevdiğiyle evlenmek için okunacak dualar - sureler nelerdir ve kısmet açma duası nasıl okunur? İşte; birlik ve beraberlik duyguları eşliğinde mutlu, huzurlu ve sevgi dolu bir yuva kurmak için en tesirli ve hayırlı evlilik duası...

 

EVLENMEK İÇİN OKUNACAK DUA VE SURELER NELERDİR?

KISMET AÇMAK VE EVLENMEK İÇİN TAHA SURESİ

*Okunuşu:

Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm(azîmu).

 

*Anlamı:

O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır. Bu ayeti kerime hayırlı bir talip çıkana kadar günde 66 kere okunmalıdır.

evlenme

*Bu duayı her gün sabah namazının ardından 70 defa okuyan kişiler, Cenab-ı Hakk’ın izni keremiyle hayırlı bir eşle evleneceklerdir.

"Bismillahirrahmanirrahim

Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul habir. Allahu la ilahe illa hüves semiul basir. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadun. Allahu la ilahe illa hüvel rahmanirrahiym. Allahu la ilahe illa hüvel ferdussamed. Allahu la ilahe illa hüvel zahirul batınınu. Allahu la ilahe illa hüvel vahidul ehadussamed.Allahu la ilahe illa hüvel fettahul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel kariybul musavvir.Allahu la ilahe illa hüvel mennanul hannanu. Allahu la ilahe illa hüvel rafiul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel hakiymul keriym.

Allahu la ilahe illa hüvel melikül kuddus. Allahu la ilahe illa hüvel hakkul mubiyn. Allahu la ilahe illa hüvel aziyzul aliym. Allahu la ilahe illa hüvel ehadus samed.Allahu la ilahe illa hüvel baisul varisu.Allahu la ilahe illa hüvel fad uhu muhlisiyne lehuddiyn velhamdülillahi rabbil alemiyn. Allahümme salli ala Muhammedinil fatihi ebvab kezalike zevvecnahüm bihurinıyn. Amin."

evlenme

SEVDİĞİNLE EVLENMEK İÇİN ÇEKİLECEK ZİKİRLER

Evlenmek için günlük bir şekilde çekilmesinin son derece fayda sağlayacağı zikirlerin bulunmaktadır. Evlenmek isteyen müminlerin çekebileceği bu etkili zikirler arasında Yüce Rabbimizin 99 adet isminden biri olan Ya Fettah, Ya Habir ve Ya Vedud isimleri günlük olarak mümkün mertebede 5 vakit farz namazlarından sonra zikredilmelidir.

*Evlenemeyen kişiler Furkan suresi 74. ayeti okumalıdırlar. Allah'ın izniyle fayda göreceklerdir.

Okunuşu

"Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a'yüniv vec'alna lil müttekiyne imama."

Anlamı

"Ve onlar ki, Ey Rabbimiz, lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere göz aydınlıkları ihsan et, bizi takva sahiplerine önder kıl, derler."

evlenme

PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V)’İN EN TESİRLİ VE HAYIRLI EVLENME DUALARI

*Okunuşu

Rabbena heb lenâ min ezvâcinâ ve zürriyyâtinâ gurrate eğyunin vecğalnâ lilmüttegîn.

*Anlamı

Rabbimiz bize eşlerimizden ve zürriyyetimizden göz aydınlığı olacak nesiller ihsan et. Ve bizleri takva sahibi kimsele yol göstericiler kıl.

*Okunuşu

Elhamdulillâhi Rabbil Ğalemîn. Ves salâtü ves selâmü ğalâ Rasûlinâ Muhammedin ve âlihî ve sahbihî ecmeğîn.

*Anlamı

Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salatü selam ve her türlü ihtiram Rasulümüz Muhammed (mustafa Sallallahu aleyhi veselleme ve onun ailesine ve yaranlarınadır.

HAYIRLI KISMET VE EVLENMEK İÇİN OKUNACAK SALAVATLAR...

“Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”

Bu salavatı her gün 51 kez okuyun. Yüce Allah’ın izniyle evlenmek isteyen Müslümanlara en kısa zamanda hayırlı evlilikler nasip eder.

evlenme

ETİKETLER

YORUMLAR 7 TÜMÜ
 • Adem 1 hafta önce Şikayet Et
  rabbimin izniyle herkese hayirli es nasib etsin insaallah hayirli mutlu yuvalari olsun cok sukur halimize
  Cevapla
 • mehmet 2 hafta önce Şikayet Et
  “Allahümme yâ müfettihal ebvâb. İftah lenâ hayral bâb rabbim bizler için hayırlı kapılar açsın inşallah
  Cevapla
 • ne önemi var ki 3 hafta önce Şikayet Et
  evde kaldım :(
  Cevapla
 • Adem 1 hafta önce Şikayet Et
  allahin izniyle iste hayirlisi olsun
  Cevapla
 • Ayşe 4 hafta önce Şikayet Et
  Amin inşallah
  Cevapla
 • Ya Vedüd 3 ay önce Şikayet Et
  İki kişi birbirini iki dünya saadeti için sever gayret gösterirse Hz. Ömer r.a. dediği gibi İnsanın dünyadaki cenneti evi olur.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR