5 katlı bina, görenleri şaşkına çeviriyor

İstanbul Fatih’te bulunan dar ve ince yapısıyla dikkat çeken 5 katlı bina, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

ABONE OL
GİRİŞ 14.02.2020 09:28 GÜNCELLEME 14.02.2020 09:29 YAŞAM
5 katlı bina, görenleri şaşkına çeviriyor
5 katlı bina, görenleri şaşkına çeviriyor

Fatih Yedikule Mahallesi'nde yapılan dar ve uzun yapılı bir bina görenlerin ilgisini çekiyor. 5 katlı ve oldukça dar olan binanın çatısında ise çok sayıda baz istasyonu yer alıyor. Bazı vatandaşlara göre ise binanın sağlam olmadığını görünüş itibarı ile de bunun anlaşıldığını belirtiliyor.

Edinilen bilgiye göre, ilginç mimariye sahip olan binanın arsa sahibi elinde bulunan yeri değerlendirmek için böyle bir bina inşa ettirdi. Havadan çekilen bina yanlarında yüksek yapı olmadığı için oldukça fazla dikkat çekiyor. İnce ve uzun yapısıyla tek başına duran binanın yanlarında oto yıkama ve lastikçi bulunuyor.

“Her gören binanın resmini çekiyor”

Binanın ilginç gözüktüğünü ifade eden Selim Tezcan, “Arkadaşlarımla bu binanın neden böyle olduğunu tartışıyorduk. Öğrendiğime göre arkadaşın dedesi bu binayı yapmış. Yan tarafı izin vermedikleri binayı böyle yapmış. Burayı yapan kişi ile tanıştım. Her gören binanın resmini çekiyor. Değişik ve enteresan olduğu kadarıyla hoş gözüken bir yapı olduğunu düşünüyorum. Turistler çok resmini çekiyor. Bina içerisinde yaşama imkanının zor olacağını düşünüyorum. Genelde içeride hep bekarlar kalıyor” ifadelerinin kullandı.

“Havalimanlarındaki dinlenme odalarını andırıyor”

Fatih’te esnaflık yapan Mehmet durmaz, “Ben de gördüğümde oldukça ilgimi çekmişti. Çevredeki vatandaşlarda gördükleri zaman ilgilerini çekiyor. Sanki 1 metre kare genişliği 7 metre kare uzunluğu var gibi gözüküyor. Genelde hep fotoğrafını çekiyorlar. Havalimanlarındaki dinlenme odalarını andırıyor biraz. İstanbul burası en ufak bir yeri değerlendiriyor insanlar. İnsanların ilgisini çekiyor” dedi.

Fatihte küçük evlerin olduğunu vurgulayan Durmuş Güneş, “Orası pek sağlam değil düşünceme göre. O bina burada çok eskidir yapılışını hatırlarım. Bazen oranın fotoğrafını çekmeye geliyorlar” diye konuştu.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • yunus 5 ay önce Şikayet Et
  Her dairesi bir oda,bir odası da wc,banyodur.Tek bir ailenin kullanabileceği bu yapı tarzı evleri Balat semtinde de görmek mümkün.
  Cevapla
 • Bey 5 ay önce Şikayet Et
  Belediyenin o zamanki ayıbı
  Cevapla
 • FATİH 5 ay önce Şikayet Et
  İnsanın bir odasının olması bile İstanbulda kiracı olmaktan daha iyidir
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR