Gece rüyasında gördü, sabah hemen uygulamaya geçirdi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bir işletmeci “Askıda Kahve” ve “Askıda Ekmek” uygulaması olarak bilinen sistemle yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik “Askıda Erzak” uygulaması başlattı.

ABONE OL
GİRİŞ 31.03.2020 16:09 GÜNCELLEME 31.03.2020 16:09 YAŞAM
Gece rüyasında gördü, sabah hemen uygulamaya geçirdi
Gece rüyasında gördü, sabah hemen uygulamaya geçirdi

Ayvalık’ın tanınmış reklam ve tabela işletmecisi Tuncel Kabasakal’ın gece rüyasında gördüğü ve sabah uyandığında da hemen kolları sıvayarak hayata geçirdiği “Askıda Erzak” uygulaması halkın büyük ilgisini gördü.

İlk etapta Ayvalık’ın tanınmış bir yerel marketler zincirinin şubesinde başlatılan uygulamanın, market zincirinin ilçe genelindeki 11 şubesinde de hayata geçirileceği öğrenildi.

İlginç olduğu kadar örnek uygulamayla ilgili olarak Tuncel Kabasakal, gece rüyasında gördüğü sistemi sabah uyanınca kendine ait atölyede yaptığı askı ile hayata geçirdiğini söyledi.

Korona virüs salgını nedeniyle içinden geçtiğimiz bu zor süreçte ihtiyaç sahiplerine katkı sağlamayı amaçladıklarını anlatan Kabasakal, “Bunun yanı sıra da en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberlik kapsamında da el ele verip bu zor günleri hep birlikte aşmayı hedefledik” dedi.

“Askıda Erzak” uygulamasına daha ilk dakikalarda hayırseverlerden yoğun bir talebin gelmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Tuncel Kabasakal, “İnşallah bu uygulamanın devamını da Ayvalık halkı ile birlikte getireceğiz. Bu uygulamanın aslında şimdiye kadar çoktan hayata geçirilmesi gerekiyordu. Ama bunu hayata geçirmek bize nasip oldu. İhtiyaç sahibi insanlarımıza bu uygulamayla ekonomik katkı sağlayabilmek için müşterilerimizin, arkadaşlarımızın ve Ayvalık halkının desteğini bekliyoruz”

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • İMAM 2 ay önce Şikayet Et
  Müslümanları küçümseyip hakaret eden, onları aşağılayan namus yoksunları bunları izlesin. Onarın kiler ne yapıyor? bir de ona baksın. Dünyada müslümanlardan daha iyi bir toplum yok! Bunu bazı kalın kafalılar görsün. Müslümanlık; en büyük bahtiyarlıktır. Allah şükür ki müslümanız! Gerisi yalan.
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun güzel uygulama.
  Cevapla
 • eşref 2 ay önce Şikayet Et
  Askıda erzak fikrini medyada paylaşan kişi esnaf galiba, arkadaş bayağa uyanık ticarette yeni fırsat yaratmış kendine .Bravo
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR