Rüyada hıçkırarak ağlamak hayırlı mıdır? Rüyada sevinçten ağlamak ne demek?

Rüyada ağlamak, görüldüğü duruma göre farklı şekillerde tabir edilir. Rüyanın tam olarak nasıl görüldüğünü bilmeden tabir etmek yanlış olabilir. Bundan dolayı rüyayı kimin ne şekilde gördüğünü dikkate alınarak tabir edilmelidir. Peki rüyada ağladığını görmek nasıl yorumlanır? İşte tabircilerin yorumlarıyla rüyada ağlamak...

ABONE OL
GİRİŞ 13.01.2021 09:04 GÜNCELLEME 13.01.2021 09:04 YAŞAM
Rüyada hıçkırarak ağlamak hayırlı mıdır? Rüyada sevinçten ağlamak ne demek?
Rüyada hıçkırarak ağlamak hayırlı mıdır? Rüyada sevinçten ağlamak ne demek?

Rüyada ağlamak, genellikle mutlulukla tabir edilmektedir. Ancak rüyanın görüldüğü durum da dikkate alınarak değerlendirilmelidir. Farklı şekillerde tabir edilen rüya, yorumcular tarafından kederden hüzünden kurtulmaya; mutluluk ve sevinç şeklinde de tabir edilmektedir. Rüyada Allah için dökülen gözyaşı, sıkıntıların biteceğine, huzurlu günlerin çok yakında olduğuna işaret edilir. Rüyada ağlarken gözyaşlarının akmadığını fark etmek hayal kırıklığına ve beklenmedik biranda üzülmeye yorumlanmaktadır.

 

RÜYADA HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLAMAK

Rüyasında ağlarken bağırdığını gören kişinin yaşanacak bazı ters durumlardan dolayı çok fazla ağlayacağına işaret edilir. Hıçkıra hıçkıra ağlayan ve kendini perişan eden kişi, gerçek hayatın da çok fazla ağlayacağı, mutsuz olacağı günler yaşayacağına işaret etmektedir.

 

RÜYADA SESSİZ SESSİZ AĞLAMAK

Rüyasında kendini sıkarak ve ses çıkarmadan ağlayan kişi, maddi manevi rahatlayacağı anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin gerçek hayatta ferahlayacağı, mutlu olacağı anlamına gelmektedir. Fakir bir kimsenin böyle bir rüya görmesi maddi olarak rahatlayacağına yorumlanır. Rüya sahibinin yakın zamanda bolluk ve berekete kavuşacağına işaret edilir.

RÜYADA AĞLAYARAK RAHATLAMAK

Rüyasında hüngür hüngür ağladıktan sonra rahatladığını ve ferahladığını gören kişinin gerçek hayatında da rahata kavuşacağına yorumlanır. Ayrıca rüya sahibinin maddi olarak da bol kazançlar elde edeceğine, mutlu günler yaşayacağına işaret edilir.

RÜYADA HIÇKIRARAK AĞLAMAK

Rüyasında hıçkırarak ağladığını gören kişinin aile hayatında sıkıntı günler yaşayacağına işaret edilir. Rüya sahibinin maddi manevi sorunlardan dolayı üzücü ve yıpratıcı günlerin yaşanacağına yorumlanır. Yeni bir işe başlayacak olan kişilerin rüyasında hıçkırarak ağladığını görmesi, o işte başarıya ulaşamayacağı ve zarar edeceğine işaret edilir.

RÜYADA SEVİNÇTEN AĞLAMAK

Rüyasında sevinçten ağladığını gören kişinin gerçek hayatında da sevindirici olayların yaşanacağına işaret edilir. Rüya sahibinin aile hayatında huzur ve mutluluğun hakim olacağına, sıkıntılı günlerin tez vakitte son bulacağına ve çevresi tarafından çok sevilen bir kimse olduğu şeklinde yorumlanır. Yeni işe başlayacak kişilerin rüyalarında sevinçten ağladığını görmesi o işte başarıya ulaşacağına işaret edilmektedir.

RÜYADA ÇOK FAZLA AĞLAMAK

Rüyasında ağlamaktan kendini tutamayan bir kimsenin yeni bir işe başlayacağı, yaşanan aksiliklerden dolayı bu işte başarı sağlayamayacağına işaret edilir. Sıkıntılı bir döneme girileceği, rüya sahibinin bu süreçte çok yıpranacağına işaret edilir. 

RÜYADA GELİNLİKLE AĞLAMAK

Bekar birinin rüyasında gelinlik giyip ağladığını görmek, gerçek hayatında da hayırlı ve güzel işler için gözyaşı dökeceğine işaret edilir. 

RÜYADA BİRİNE SARILARAK AĞLAMAK

Yeni bir işe dahil olan rüya sahibinin karşılaştığı engelleri bir bir kaldıracağına ve böylece çok başarılı olacağına işaret edilir. Tek başına ayaklarının üzerinde duran rüya sahibinin hayırlı kısmetlerinin çıkacağına ve böylece mutlu bir hayat yaşayacağına yorumlanır.

ALİMLERİN YORUMLARINA GÖRE RÜYADA AĞLAMAK

Nablusi: Rüyada yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlaması, uyanıkken bu şekilde ağlaması ile tabir edilir. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur'ân dinlemek veya günahlarını hatırlamak pişmanlığından dolayı ise, rüya sahibinin ferah ve sevinçli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile tabir edilir.


Ebu Saidül Vaaz: Rüyasında tanıdığı bir insanın vefat etmesinden dolayı feryat ettiğini görenin rüyası, aynen çıkar. Ayrıca öldüğünü gördüğü kişi yüzünden felakete uğrar. Halk, kendisini ayıplar. Ahalinin vefat eden bir vali için feryat figan ağladıklarını görmek; o valinin zalim davranacağına işarettir. Halkın cenazesinin arkasından sükunetle ağladıklarını görmek ise, insanların bu vali sayesinde sevineceklerine delalet eder

Cafer-i Sadık: Ağladıktan sonra güldüğünü görenin eceli yakındır diyor.
Bazı tabirciler, sessiz sakin ağlamak; ferah ve sevinçtir demişlerdir. Bu defalarca tecrübe edilmiş bir rüyadır. Arkası mutlaka hayırdır.

Seyyid Süleyman: Rüyasında sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulur. Bağırarak ağlamak; o mahalde oturanlar için iyi değildir. Musibet habercisidir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören, muradına erer. Ağladığını fakat, gözlerinden yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar. Ağladığı sırada gözlerinden yaş yerine kan geldiğini gören, elinden kaçırdığı fırsat yüzünden pişman olur. Günahlarına tövbe eder