Soğan turşusu nasıl hazırlanır? Kolay ve pratik soğan turşusu tarifi...

Soğan turşusu, hazırlanışı diğer turşular kadar pratik olmasının yanında sağlığa olan faydalarıyla da bilinmektedir. Probiyotik ve antioksidan kaynağı olan soğan turşusu, birkaç malzemeyle kolayca hazırlanmaktadır. Peki soğan turşusu nasıl hazırlanır? İşte kırımızı soğan turşusu tarifi...

ABONE OL
GİRİŞ 24.11.2020 09:45 GÜNCELLEME 24.11.2020 09:45 YAŞAM
Soğan turşusu nasıl hazırlanır? Kolay ve pratik soğan turşusu tarifi...
Soğan turşusu nasıl hazırlanır? Kolay ve pratik soğan turşusu tarifi...

Her sene sonbahar aylarında birçok sebzenin turşusu kurularak kış hazırlıkları başlar. Genellikle lahana, biber, fasulye, salatalık gibi sebzelerin turşusu hazırlansa da alışılmışın dışında malzemelerle de kuruşular yapılmaktadır. Soğan turşusu çok yaygın olarak tüketilmese de tüketildiğinde oldukça sağlıklı ve lezzetli olmaktadır. Hazırlanışı diğer turşular gibi gayet basit ve pratik olan soğan turşusu diğer turşulardan daha kısa sürede servis edilebildiğinden sofralarda çeşitlilik olması bakımından tercih edilebilir.

 

Erimeden karışık turşu nasıl kurulur? Karışık turşu tarifi...

SOĞAN TURŞUSU NASIL HAZIRLANIR?

 

Malzemeler: 

- 2 adet kırmızı soğan
- 1 su bardağı sirke
- 1 tatlı kaşığı toz şeker
- 1 çay kaşığı karabiber
- 1 yemek kaşığı tuz
- Yarım su bardağı su
- 2 diş sarımsak

Havuç turşusu nasıl yapılır? Probiyotik kaynağı havuç turşusu tarifi...

Hazırlanışı:

Soğanlar temizlenerek ince ince doğranır. Turşu kavanozuna aralara sarımsaklar eklenerek soğanlar konur. Tuz, şeker, karabiber, su, sirke karıştırılarak soğanların üzerine dökülür ve kapak sıkıcı kapatılır. Serin ve karanlık bir yerde 1-2 hafta kadar muhafaza edilerek servis edilebilir.