Kürtçe yasak yalanı, Kürtçe ağıtlara sağır olduğundandır

Feride'nin Günlüğü Feride'nin Günlüğü

GİRİŞ 03.10.2019 GÜNCELLEME 07.10.2019 YAZARLAR

 O kadar kötüsünüz ki bünyeniz şeytanın üniversite binası gibi.

 

 

O kadar kaypaksınız ki şerefiniz kaygan zemin.

O kadar yalancısınız ki , gerçeğiniz sizden soğumuş.

 

 

Birkaç gün önce okuyup da bulantı torbasına ihtiyaç duyduğum haberlerden biri. Dodan diye bir şarkıcı varmış . Tanımıyorum. Dodan bulunduğu mekanda kürtçe şarkı söylerken güya polis gelip müdahale etmiş. Kürtçe şarkı yasak demiş… Evet inanılmayacak haberler listesinde zirve. Sonra Batman Valiliği açıklama yapıyor.

   "Sosyal medyada 'Batman'da polisin Kürtçe şarkı söyleyen sanatçıyı engellediği' yönünde çıkan haberler tamamen asılsızdır. Yapılan işlem alkol satışı ve canlı müzik ruhsatı olmadan çalışan iş yerine uygulanan faaliyetten ibarettir" 

Şimdi burada asıl istenen 90’ların Türkiyesine matuf bayat kaosları , siyasi kılcalları birleştirip gargara yapmak. Öğürtüsü stabil bu tarz bulandırıcı, demode haberlere inanacak 0 km sığır hızında canlıların bolluğu, belli ki bunları gaza getirmiş.

 Sene olmuş 2019, TRT Kürdi gibi kardeşliğe ram olmuş bir kanal var, Kürtçe kurslar açılmış diller meyve vermiş, ben Kürtçe konuşan kardeşimin kalbine dokunduğumda vicdan dilim coşuyor .. Uğraştıkları işlere bak..

 Ahırda düşünüp izbede masa açarsan çıkan kaos yöntemi köpekleri bile hırlatmaz horul horul uyutur.

Zeka kilitlenince çilingir arayan herifler sürüsü.

Hadi Dodan bey.. Madem yalan söylüyorsun , hani kürtçe şarkı söylerken elinden mikrofonun alınmış, sen al o mikrofonu evlatları çalınmış kürtçe ağıtlar yakan analara tut bakalım.

Nasıl fikir?

O hıyar haberi tuzlayıp manşete atan bilumum ifrazat siteler.. Buyrun. Kürtçe evladımı verin diye ağıtlar yakan annelere sağır olduğunuzdan, sadece şerefsizliğinizin size fısıldadıklarını haber yapıyorsunuz.  Eğer sağır olmasaydınız , haftalardır kürtçe ağıtın oyduğu yüreklere bu haberiniz komik gelmezdi.

Esra Elönü - Haber 7

elonue@gmail.com 

Twitter @elonue

 

 

YORUMLAR 1
  • Havva 10 ay önce Şikayet Et
    Helal olsun doğruları kuvvetli kalemiyle yazan insanların kıymeti bilinmeli..
    Cevapla