Fetösentez yapan yaprakların alkışı

Feride'nin Günlüğü Feride'nin Günlüğü

GİRİŞ 12.11.2019 GÜNCELLEME 13.11.2019 YAZARLAR

Hepimize yetecek kadar komiklik var, zeka züğürtlüğü konusunda gözle görülebilir kafa atılabilir ilerleme kaydeden canlıları Fen kitaplarında da görmek isteriz. Çocuklara beyni anlatırken beyinsizliği de anlatalım ki varlığı da yokluğu da görsünler. Takdir edersiniz ki varlık ve yokluk sadece cebe giren ve çıkanla ölçülmüyor beyne giren girdiği anda ortamda beyin hücresi bulmayıp evine dönen fikirlerle ölçülüyor.

 

 

Geçen hafta gördüklerim ve duyduklarım karşısında açık kalan ağzımı henüz yeni kapattım. Şimdi İstanbul Belediyesinin modifiye başkanı bir konuşma yapıyor. İleri derecede yalan atma törenlerindeki boş lümpen seviyesiz konuşmalarının kolaycılığına alışmış. Bu adamın egosu kendinden daha fazla çalışıyor. Güya şov yapıp gargarayı hareket zanneden ancak derede dümenci bu komik adam “ İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Temel Atmama” töreni hazırlamış kendine, geçmiş belediyenin projesini yerecek oradan alkış alacak..

Yalnız asıl kahkaha bence şuraya gelsin, adam oradaki insanlardan değil yapraklardan alkış istiyor. Bilmiyor ki ağaçlar, yaşken yamulmuş olana eğilmezler. Yapraklar Allah’ı zikreder boş işlerle uğraşmazlar. Adamın ileri derecede zirai atıklarla dolu hayal dünyası iyice cıvıttı.

 

 

Eğer bünyenizdeki ambulansları hasta makam aracı sayıp kaldırmadıysanız size acil bir tane yollayalım. Bu kafayı saksı yapsan otlar yapraklar arazi olur adam onların alkışını hesaplıyor. Bu ağaç yaprak ot gübreyle konuşarak böğürerek ağlayan bir Fetö Isırganı vardı.  Aratmıyorsunuz. Ne bileyim yapraklarla konuşan “Fetösentez” yapıp yapmadıklarını da bilir öyle değil mi Başkan!!

Hadi buna güldük geçtik.Daha fecaat olanı. Zamanında vekillik yaptığına ancak beynimizi aldırarak inanabileceğimiz bir canlı vardı ekranda. Dün Cumhurbaşkanlığı himayesinde 11 Milyon Fidan dikimi yapıldı. Muhteşemdi adeta Aşık Veysel’in sadık dostuna vefa fidanlarını diktik. Hüznün meyvesi de umudun meyvesi de güzel o vefanın dallarında.

Neyse dün akşam iyi derecede eski sürüm ekran kartını Tv’ye takmışlar konuşuyor. Diyor ki “ Bu fidanların 9 Milyonu tutmayacak.. Bakar mısınız yaprakların alkış tutmasına inanan kafa, fidanların toprağa tutunacağına inanmıyor.

Şu kafaya bakın bunların rezilliğine fidan değil gübre heykeli dikeceksiniz. İğrendim bunların muhalefetinden. Bu muhalefet değil PKK’nın yaktığı ormanlara yelpaze tutan kepazelik! Kaz Dağlarında böğürürken toprağın sesini bastıramadılar fidan fidan geliyor güzel insanlar..

Esra Elönü - Haber

elonue@gmail.com

Twitter@elonue

YORUMLAR 1
  • seyfo 7 ay önce Şikayet Et
    taa başından anlamıştım bu adamın beyninin tersten çalıştığını... yanlız benim anlamamla olmuyor kardeşim, onu seçip yanlış yere oturtanlarda anladığı zaman yani 4 sene sonra vakit çok geçmiş olacak malesef...kimse güzelim istanbulumuzu tanıyamayacak. yazınız çok doğru ve anlamlı tebrikler...
    Cevapla