TÜM YORUMLAR
Kargo şirketlerinin yeni oyunu: Uçak parası alıyorlar
EKONOMİ
Kargo şirketlerinin yeni oyunu: Uçak parası alıyorlar
YORUMLAR 31 TÜMÜ
 • Adem 7 ay önce Şikayet Et
  Ülkemizde önde gelen iki e ticaret sitesinin yaklaşık olarak aynı zamanda indirim kampanyasında girmesi nedeniyle oluşan talep fazlasını kargo firmalarının kaldıramadığını görmekteyiz. Kargolar transfer merkezlerinde günlerce gönderilmeyi beklemekte, zamanında ulaştırılamayan kargolar nedeniyle vatandaş mağdur olmakta, birçoğu siparişini iptal etmek durumunda kalmaktadır, dolayısı ile bu süreçten satıcılar da zarar görmektedir. Kargo taşımacılığına ilişkin mevzuattaki kuralların gözden geçirilmesi, soruna neden olan açıkların kapatılması gerekmektedir.
  Cevapla
 • MEHMET AY 7 ay önce Şikayet Et
  Kargo firması kadar, kargo şubesi önemli, şube sallıyor ise yandınız.
  Cevapla
 • Kadir 7 ay önce Şikayet Et
  Kaliteyi anlamak için turkiyedeki UPS ve DHL araçlarına bakın birde aras veya diğerlerinin araçlarına bakın
  Cevapla
 • babe 7 ay önce Şikayet Et
  bir dolmuş ve taksiciler iki kargo ve nakliyeciler kadar karakter yoksunu yalancı gurüh görmedim
  Cevapla
 • şems 7 ay önce Şikayet Et
  avrupa neden ileride biliyor musunuz? ihanet hainliği devamlı içimizde destekledikleri için oluyor. bir yasa çıkarılmak isteniyor. hemen ret veriliyor veya olumsuz yanıt veriliyor. biz ne zaman düzeliriz biliyor musunuz? taki polis görevini yapar mv. veya bürokrasi de yöneticilerin gıgı cikmaz iste o vakit düzelmiş oluruz. kanuna saygin yoksa olmaz. chp hdp var gücü ile ülkede kaos çıkması için hainlikte sınır tanımıyorlar ama mutlak birileri buna dur diyecek işte o vakit çok kelleler kopacak
  Cevapla
 • Ben 7 ay önce Şikayet Et
  Aslında kargolar iyi çalışıyorlar ama tek sorun çalışan elemanların asgari ücretli olması ve çok yoğun bir tempoda çalıştırılmasıdır..Yetersiz ücretten dolayı fazla eleman bulamadıkları için bir şubede çalışması gerekenden 1-2 eksik elemanla çalışıldığı için işler yetiştirilememektedir..Buda kargoların ağır çalışmasına sebeb olmaktadır..KISACA TEK SORUN O TEMPODA BİR İŞ İÇİN ÜCRETİN AZLIĞIDIR..
  Cevapla
 • Türk 7 ay önce Şikayet Et
  Artık bu kargo şirketlerine ciddi bir denetim şart... Özellikle şikayetler değerlendirilmeli..Bazı firmada tüketici kargo ücreti ödediği halde kargo gelince ücret talep ediyor malüm ücret ödemeden de kargon verilmiyor.. Bu konuda şikayetimde var üstelik ödediğine dair belge de yok
  Cevapla
 • serhat 7 ay önce Şikayet Et
  Aynısını PTT nin satılan T si de yapıyor ve devlet görüntüsündeler çalışanlar memur statüsünü koruyor.
  Cevapla
 • TürkTokatı 7 ay önce Şikayet Et
  Parasını alamayacağından emin olduğum ve teslimatının iptalini teslim edilmeden bir gün önce telefondaki yetkiyle görüşerek kargomu iptal ettirdim. Karşıdaki dolandırıcı nın kargo firmasında tanıdığı ürünü beraber çalıştığı dolandırıcı ya teslim ettiğini şubeyi aradığımda öğrendim. Üstelik kargoyu benim iptal talebimden önce kayıtdışı olarak teslim edip alacağım 900TL lik zararıma sebep oldu. Sonrada bana bizimle alakası yok diyerek heçiştirdiler.
  Cevapla
 • tunctunc 7 ay önce Şikayet Et
  Tabiki i$lerini dogru yapmiyorlar..Aslinda hic bir i$ dogru yapilmiyor.Hep akillari NASIL KAZIKLAR´da..Aslinda ayrimsiz TÜM I$LERIMIZ BÖYLE..alcaklik dibe vurmu$.
  Cevapla
 • muhammed 7 ay önce Şikayet Et
  kargo firmalarının bir çoğu özellikle MNG ve SÜRAT kargo kadar işgüzar ve lakayıt bir firma yoktur. ankaradan bursaya 5 günde kargo gelir mi? yürüyerek gitsen 5 günde gidersin. lanet gelsin her ikisine ve diğerlerine. şikayet için muhattap bulamıyorsun. bir de ne yazık ki kurye şirketleri onlarda bir kuryeyi ancak 1 ay da teslim ediyorlar. ve türlü bahanelerle..
  Cevapla
 • belde 7 ay önce Şikayet Et
  zaten bizde denetim noksan olduğunu anladıkları anda bunlar vatandaşı kandırıyorlar. haklarına sahip çık yurdumun insanı. bir şey demedi mi kargon bile kaybolabilir uçar gider.
  Cevapla
 • Unsal 7 ay önce Şikayet Et
  Bu işte sorumlu idarecilerdir. PTT gibi yapımız var. Ama nedense kimse bu yapıyı güçlendirmiyor? Çinden 10 saat pili alıyorsunuz EMS, 2 usd ye TR ye teslim ediyor. Ama PTT THY nin bu kadar uçuş noktası olduğu halde atıl halde bekletiliyor.. Meydan da çakallara kalıyor. Ulaştırma bakanlığı ne yapıyor peki?
  Cevapla
 • Yücel 7 ay önce Şikayet Et
  Kargoya işiniz düşerse aras kargo'dan uzak durun derim arkadaşlar AMAN!!!
  Cevapla
 • asdfg 7 ay önce Şikayet Et
  ptt kargo iyi aslında
  Cevapla