TÜM YORUMLAR
Erdoğan'dan İstanbul için kentsel dönüşüm açıklaması: Üzülerek söylüyorum...
GÜNCEL
Erdoğan'dan İstanbul için kentsel dönüşüm açıklaması: Üzülerek söylüyorum...
YORUMLAR 39 TÜMÜ
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Belediyeler ruhsat iskan parası almasın herkes evini yeniler.dairenin maliyeti bellidir.
  Cevapla
 • yolcu 7 ay önce Şikayet Et
  Yapılan bilimsel çalışmalarda ,İnsan hafızası ortalama 28 günde ,bu gibi olayları unutuyormuş , ( Unutmakta Bir Nimettir ) Fakat Bizim unutmamamız lazım hala bir çok ev çürük . Bir yerde deprem olunca aklımız başımıza geliyor , Şunu unutmamak lazım, İstanbulda deprem bekleniyor zaten . Bir an önce kentsel dönüşüm seferberliği başlamalı .
  Cevapla
 • MeHm@ 7 ay önce Şikayet Et
  Yatay mimari evet gereklide neden Esenyurt ta 30-40 katlı yeni binalara izin verildi diye sormadan da edemiyor insan???
  Cevapla
 • İnsan 7 ay önce Şikayet Et
  şu ekoyu başımıza bela ettiniz
  Cevapla
 • BAŞKAN'A 7 ay önce Şikayet Et
  Vatandaşın sesi başkana ulaştırılmıyor. Başkana kolayca ulaşan müteahhitler ve belediyeler ise vatandaşın direndiğini söylüyor. Halbuki Kentsel dönüşümün önündeki en büyük engel müteahhitlerin ve belediyelerin aç gözlülüğüdür. Bazılar vatandaşı depremle korkutup hakkından fazlasını istiyor, en kısa yoldan kendi ceplerini dolduruyor. Kanunlardaki açıkları kullanıp vatandaşı köşeye sıkıştırma yoluna gidiyor.
  Cevapla
 • iiiiiiiiiiiii 7 ay önce Şikayet Et
  Binalara 10 kat ruhsat veren belediyelerin 3. kattan sonra yangın çıksa üst katlara yetişecek itfaiye merdivenleri yok... Ve bu belediyeler zengin mahallelerinde sokakları çiçeklerle süsler... Neresimi.
  Cevapla
 • realite131 7 ay önce Şikayet Et
  Devlet öncelikle vatandaşın kendisi için yapacağı ev için aşırı bir vergi alamaması lazım bunun yerine sağlam temel ve sağlam bina yapılmasını iyi bir şekilde denetlemesi lazım. bugün bir ev için ruhsattır harçtır yaklaşık ev başına 50 binden fazla para alınıyor neredeyse. dolayısıyla fakir insan bütün bu harçlardan sonra maalesef hayatını riske atarak malzemeden kısma yoluna gidiyor.
  Cevapla
 • siyasi kavun 7 ay önce Şikayet Et
  Hükümetin tüm eforunu bu kentsel dönüşüm projelerine ayırmalı. Diğer tüm gereksiz projeler durdurulmalı. Bu çok önemli.
  Cevapla
 • Mustafa şahin 7 ay önce Şikayet Et
  Kadıköýde oturuyoruz 40 yıllık bina kat vermiyorlar ölümümüzü bekliycez başka yolu yok
  Cevapla
 • A. Celil 7 ay önce Şikayet Et
  Müteahhit leri çıkarın aradan Toki ne iş yapar ne işe yarar
  Cevapla
 • Lacivert 7 ay önce Şikayet Et
  Müteahhhit' ler aradan çıkarılmalı ,Adamlar cebini doldurmaya bakıyor . Hem vatandaşttan yüklü miktarda para alıyor. hemde yaptığı binada kendine ait üç , dört tane daire yapıyor fazladan . Tam ranta dönüşmüş iş .Devlet kendisi bir kurum oluşturup kentsel dönüşümü öyle sürdürmeli veya Vatandaş Devlet yardımyla ( planlama proje gibi ) kendi binasını dönüştürsün .
  Cevapla
 • Dertli 7 ay önce Şikayet Et
  Kim istemiyor reisim size yanlış bilgi vermişler gop su deposu 7 yıldır bekletiliyor kulağını çekinde belediye başkanının ticari rantı bırakıp başlasın artık millet göçük altında kalıncamı yapılacak bu evler
  Cevapla
 • Harbi adam 7 ay önce Şikayet Et
  kentsel donusum vatandasa deyil yapan mutahite yararsa vatandas istemez adamin 250 metre arsasi var adam bina yapiyor diyorki benim yaptim ev 400 bin tl senin arsanin ederi 300 bin 100 tl bana borclusun metre kare hesabi yapin bakin nasil veriyor vatandas
  Cevapla
 • seramika 7 ay önce Şikayet Et
  ankara demetevler örneği kentsel dönüşümün başlaması gereken yerdir.
  Cevapla
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  ilk önce istanbula zorunlu haller dışında göçü durduralım.
  Cevapla
 • Osman 7 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim iyi güzel demişsin göçü durduralım durdurmasına ama insanlar buraya keyiflerinden gelmiyor Aç kalmamak için ve iş olanaklarının fazla olması sebebiyle insanlar İstanbul'a geliyor Hadi Suriyelileri İstanbul dışına çıkarabilir başka illere kaydırabilir devlet bunu anlarım ama normal vatandaş için bu biraz zor Çünkü Anadolu şehirlerinde iş olanakları fazla değil fazla olmayınca da mecburen İstanbul'a geliyor insanlar ne yapsın ekmek parası kolay değil Eskiden nüfus kalabalık değildi dolayısıyla insanlar köylerde yaşardı şehir göçü yoktu ama şimdi devir değişti artık köy insanların karnını doyurmuyor eskisi gibi .
  Cevapla