TÜM YORUMLAR
Şenol Güneş: Yabancı sınırlamasından yanayım ama...
MİLLİ TAKIMLAR
Şenol Güneş: Yabancı sınırlamasından yanayım ama...
YORUMLAR 11 TÜMÜ
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Bu rekabet olmayınca, yabancı sayısı maksimum 6 olunca (sahada), dışarıda kalan banko oynayan 5 futbolcu da diyor ki ne de olsa yerim garanti her mevkide yabancı futbolcun olsa bak o zaman nasıl çalışırlar, ama maalesef buna sistem müsaade etmiyor.
  Cevapla
 • Kadir 3 ay önce Şikayet Et
  Sözde vizyoner yalı çocuğunun nihat abisiyle birlikte azaltmaya çalıştığı sınır boşuna çer çöpü doldurmadı takıma elbette bunların vizyoneri de bu kadar oluyor işte ben beceremiyorsam rakibimi de aşağıya çekeyim
  Cevapla
 • Nazif 3 ay önce Şikayet Et
  Beşiktaş da yerli oyuncularla ı başarılı oldun
  Cevapla
 • Yunus 3 ay önce Şikayet Et
  Kendisi onun için mi şampiyonlar ligi grubundan birinci çıkarken ilk 11 de hep Türk oyuncuyla oynadı! İroni bi tarafa kendin klüp yönetirken hep yabancı iste sen milli takıma geçince nerde kaldı sınır :-)))
  Cevapla
 • Levrok 3 ay önce Şikayet Et
  sinirlamayi destekleyen futboldan anlamiyor
  Cevapla
 • martli 3 ay önce Şikayet Et
  gs uefa kazandiginda 3 yabancisi vardi. bizdekiker yabanci degil ki. çöl çöp... topla topla getir. turkiyede otnayan yabanci futbolcularin %90 i turkiyedeki yetli futbolculardan kalitesiz. yabanciya karsi degiliz kalitesiz yabanciya, ununu elemis elegini asmış emeklisi gelmis, emekli olmadan 3-5 milyon daha cebe indirmek icin gelen yabanciya karsiyiz
  Cevapla
 • faruk 3 ay önce Şikayet Et
  şu arti birler ikiler cok sacma. birde takimda ne kadar oyuncun varsa hepsini oynatabilmelisin. ama yabanciya bazi kriterler koymalisin. genc oyuncular 23 yasina kadar serbest, 24 ve ustu milli takimda gecen son iki yilda en az iki mac oynama sarti. milli takima cagrilmak degil oynamis olmasi. 34 ve ustunede milli takimda oynama sarti konulsun, ama en az bir yil icinde milli takiminda oynamis olmasi sarti.
  Cevapla
 • smh 3 ay önce Şikayet Et
  Bırakın sınırlamayı. Serbest devam etsin yetenekli Türk gençler Avrupaya gidiyor. Diğer türlü nasıl olsa istanbul takımlarından birine gidip milyon avro garantili sözleşmesiyle oynama isteği bitiyor. Merihler, Çağlarlar, Cengizler zamanında gidip Avrupa'da mental anlamda gelişiyorlar.
  Cevapla
 • k.s 3 ay önce Şikayet Et
  türkiye hiç bir zaman yabancıdan yarar görmedi ama ne çıkarları varsa bazıları yabancı heveslisi ver yabancıya parayı yerli oyuncuna verme verim bekle. hiç kafanız basmıyor .görüyorsunuz bu sezon yabancıları ilk onbir hepsi yabancı sonuç hüsran. paramı vermediler diyor tek taraflı sözleşme iptali yapıyor kendi evladın bunu yapıyormu kendinize gelin üç beşkişinin ağzına bakmayın.
  Cevapla
 • bozkurt 3 ay önce Şikayet Et
  yabanci sinir 7 ilk 11 de olmali yedekte 18 yas alti yabancu oyuncu alip. 5 yabanci da kadroda tutmali alt yapi olmali alt yapidan en az 3 oyuncu her macta oynamali
  Cevapla
 • Selim 3 ay önce Şikayet Et
  GS UEFA şampiyonu olurken 3 yabancı vardı. Şimdi 14 yabancı ile bir başarı yok. Hatta başarısızlık var. Yabancı sayısı sahada 4 ten fazla olmamalı. Yabancı az olunca kaliteli olanlar gelmek zorunda.
  Cevapla
 • Yücel 3 ay önce Şikayet Et
  Ilk 11de en az 1 ya da 2 alt yapı oyuncusu(16-22 arası) zorunluluğu getirilmeli . O zaman kulüpler alt yapıya daha fazla önem verir . Hem çıkacak oyuncuları düşünün . Kulüpler mecbur olacak oynatmak için . Alt yapıdakiler de a takım için daha fazla uğraşacak . Diğer türlü yabancı sınırı hicbir ise yaramaz . Yarasa dünyanın en iyi ligleri bunu yapardı. Bunu göremeyecek kadar kör mu bu futbol adamları .
  Cevapla
 • Selim 3 ay önce Şikayet Et
  Zorla oynattırmazsan bu antrenörler ancak sakatlık mecburiyetinde oynatıyor. Kural koymak şart koyulan kuralı eleştirenler altyapı düşmanlığı yapıyorlar.
  Cevapla
 • Bjkli 3 ay önce Şikayet Et
  Adamsın
  Cevapla