TÜM YORUMLAR
Montrö gereği, Türkiye isterse Boğazları kapatıp adalara harekat düzenleyebilir
GÜNCEL
Montrö gereği, Türkiye isterse Boğazları kapatıp adalara harekat düzenleyebilir
YORUMLAR 22 TÜMÜ
 • Reis 1 ay önce Şikayet Et
  Önce birleşmiş milletlerde olayı bütün düyaya bir duyurun ondan sonra verilen süre sonunda gereğini yapın haklı ilken haksız durumlara düşmeyelim
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Madem öyle bizde süre verelim Yunanistan’a.Sürenin sonunda adaları boşaltmazsanız biz gelir gereğini yaparız diye.Hem diplomasi ama aynı zamanda sopanın ucunu da göstermek gerekiyor bu gavurlara..
  Cevapla
 • ferdi 1 ay önce Şikayet Et
  kim dinler anlaşmaları hikaye hepsi, önemli olan güç
  Cevapla
 • Yaşar dede 1 ay önce Şikayet Et
  Bu it sürülerine bir ders vermezsek çok ürecekler
  Cevapla
 • NE BEKLİYORSUNUZ 1 ay önce Şikayet Et
  Yunanistan’ı iyice korkutun ve bütün askeri yığınağını bize yakın olan Saruhanlara, 12 Ada'ya ve Batı Trakya’ya yığmasını sağlayın. Onlar bu adalara ve Batı Trakya’ya yığınak yapıp dursunlar. Lozan’ı ihlal eden Yunanistan’a Batı Trakya’dan, Girit’ten, Saruhanlar ve Menteşe adalarını SAVAŞ ÇIKARMADAN İADE ETMESİ İÇİN ihtar çekip süre verin. Çekilmezlerse Çanakkale’den inip Limni, Bozbaba, İskiri ve Atina merkeze 30-40km mesafedeki Eğriboz adasının güneyini alıp Atina’nın kafasına namluyu dayayın ve YUNANİSTAN’IN 1881 SINIRLARINA GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEYİN. Böylece Edirne’den İyon Denizine uzanan bir koridor açarız. Kikladlar, Saronlar ve İyon Adaları hariç diğer bütün adalar Türkiye’ye kalır.
  Cevapla
 • R.... 1 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar güzel ya. Sen planı kafanda çizmişsin. Bu kadar kolay demi. Sen bunu yaptığında peki kaç tane ülke ile karşı karşıya kalacaksın hiç düşündün mü? Avrupanın büyük devletleri de dahil olmak üzere ABD, Rusya, İsrail anında tepende biter. Hangisi ile mücadele edebileceksin acaba ?
  Cevapla
 • vanlı 1 ay önce Şikayet Et
  hemen kapatması lazımki fransa yunan ve avrupa bir hiç olduklarını anlasınlar
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  aiyeti belli olmayan ada ne demek yaa? anlaşmalarla diğer tarafa vermediysen o adalar daha önce kime aitse onundur demektir. yani bizim. algı operasyonuna maruz kalmayın. batumu verdiğin anlaşmada artvin yazmıyor? artin gürcistanın mı şimdi ? vermediğin ada senindir. 12 ada dışında tüm kayalık ve adalar bizimdir.
  Cevapla
 • Baybars 1 ay önce Şikayet Et
  Tansu çillerin kardak duruşunu özledik.Bir kayalıktı savaşı göze aldık.Ya şimdi adalara asker savaş gemisi helikoper savaş uçağı gönderiliyor sesimiz gıkımız çıkmıyor.Ülkemize yakışmıyor bu durum üzüntü verici.
  Cevapla
 • karabahtim 1 ay önce Şikayet Et
  Öfkeyle kalkan, zararla oturur yiğen. Biraz sabir gerek. Hakliligimiz tescilleninceye kadar, saldirgan ve sabirsiz hareketlerle haksiz duruma düşmememiz lazim. Savaş bir satranc oyunu gibidir. Iyi düsünerek hamle yapacagiz.
  Cevapla
 • Erima 1 ay önce Şikayet Et
  bu yuzyilda daha nukleer fuze atilmaz artik. tek saglam guc saglam ekonomi ve teknolojik gelisim. ve milletiyin egitim seviyesi,
  Cevapla
 • DEĞİL Mİ 1 ay önce Şikayet Et
  valla gönüllerimizi gıdıklayan açıklamalar bunlar ama burada tek boğazları kapatabiliriz aslında şu kanal bitmiş olsa çok daha iyi olurdu anında kapatırdık çok geçmek isteyen taşıdığı yüke göre geminin cinsine işlerliğine göre geçişler şöyle 500 veya bin dolar hatta daha fazlası olarak sağlansa bakalım rusya ne yapacak abd karadenize nerden geçecek bize vermediği f35 lerle artık gidip gelsin ama türkiye değil yunan bulgaristan romanya üzerinden
  Cevapla
 • Misafir80 1 ay önce Şikayet Et
  Yaparız ederiz bizimlugatta yok yapacağız var
  Cevapla
 • ŞerafettinBOZDOĞAN 1 ay önce Şikayet Et
  Tereddüt bike etmemeliyiz
  Cevapla
 • orh38 1 ay önce Şikayet Et
  Sakiz,midilli ve sisam..Dibimizdeki adalari adamlara peşkeş çekmişiz..Sonra da almaya calisiyoruz..Ab ve yunan bizi hapsedip istedigi gibi onla bunla anlasma yapiyor.Meisle beraber bu 3 adayi almak bizim gibi en onemli guvenlik sorunumuzdur..Cikar askeri birkac saatt al kurtul o kadar..Yanibasimizdski adalari kim verdiyse onlar dusunsun.
  Cevapla
 • erdem 1 ay önce Şikayet Et
  ne anlaşması diyorsun hala, onlar anlaşmaya mı uyuyor yunan gemilerini boğazdan geçirmiyeceksin
  Cevapla
 • Hakkarili Nazlican 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye olarak çok acil uzun menzilli nükleer başlıklı balistik füzeler üretmek zorundayız
  Cevapla