TÜM YORUMLAR
Rusya doğal gaz için son sözünü söyledi! Avrupa diken üstünde
EKONOMİ
Rusya doğal gaz için son sözünü söyledi! Avrupa diken üstünde
YORUMLAR 31
 • baba2125 1 hafta önce Şikayet Et
  Boş verin bunları hayvancılığı geliştirin tezeklerden enerji elde edin hem doğal çevreci hem iş imkanı hemde çokkkkk ucuz
  Cevapla
 • Hamşesi 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizim muhalfette gazı niye çıkarıyoruzki diyordu, Allahım muhalefetimize feraset ve iman nasip eyle
  Cevapla
 • orhan38 1 hafta önce Şikayet Et
  Safsin galiba.Muhalefet zaten dinsiz imansiz.Sen kimden ne bekliyorsun.Pkk ya destek verip de yurtdisindaki dusmanla isbirligi yapan chp hdp ve iyi partiden feraset ve iman beklemek bir o kadar saftiriklik olur.Allah onlari kahretsin diyeceksin.Bile bile yalan dolan ve ihanet ediyorlar.Teroristlerin turkiye icindeki temsilcileridir bunlar.
  Cevapla
 • Musafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Amin diyemiyecem çünkü İslama Düşman bir muhalefet varken iman onlarda olsa vatana hainlik etmez. Duaya gerek yok 95 senede olmadı. Kanunlar değişmeli iftira Teröre destek gravatlılara da ağır hapis getirilsin
  Cevapla
 • selim 1 hafta önce Şikayet Et
  feraset ve iman mı?
  Cevapla
 • Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Hititler en güçlü döneminde kuraklık yüzünden yıkılmıştı. Avrupa'yı da kuraklık sallıyor. Kuraklık barajları sıfırladı, elektrik için doğal gaza yuklendiler. Gazın miktarı belli. Bu da enflasyon olarak geri dönüyor. Vs vs vs durum kritik.
  Cevapla
 • Hüseyin 1 hafta önce Şikayet Et
  Niye fazla verecekmiş. Kuzu kuzu alacaksınız ne kadar veriyorsa. Biz de öyle tabi.
  Cevapla
 • Tuncay 1 hafta önce Şikayet Et
  Avrupa hep almaya alışkın olduğu için vermek zor geliyor, Rusya değilde başka ülke deolsaydı d gaz çok darbe yapılmıştı.
  Cevapla
 • Kemal yılmaz 1 hafta önce Şikayet Et
  6-Osman Türkiye'de Enerji Piyasaları İşletme AŞ (EPİAŞ) bünyesindeki spot piyasada 1000 metreküp gazın referans fiyatı bu ay içinde rekor kırarak 2 bin 320 lira 3 kuruşa yükselmişti.✔✔✔
  Cevapla
 • Kemal yılmaz 1 hafta önce Şikayet Et
  5-Osman Kömüre talep arttı Piyasalardaki yüksek karbon fiyatlarına rağmen artan enerji talebini karşılamak amacıyla Avrupa'da kömüre talep artış gösterdi. API2 Rotterdam Kömürü Vadeli İşlemler Piyasası'nda ton başı kömür fiyatı son bir yılda yüzde 265 artışla 200 dolara çıktı. Dünyanın en büyük kömür tüketicisi olan Çin'de ise özellikle enerji yoğun sektörlerde artan talep karşısında kömür fiyatları hızla yükseldi. Kömür fiyatlarının yükselmesi ve tedarik sıkıntısı nedeniyle ülkede elektrik kesintileri uygulandı.
  Cevapla
 • Kemal yılmaz 1 hafta önce Şikayet Et
  4-Osman Avrupa merkezli Nord Pool enerji borsası verilerine göre, İngiltere'de bu ay elektrik fiyatları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 340 artarak megavatsaat başına 221 avroya (191 İngiliz sterlini) kadar yükseldi. Ülkede elektrik fiyatlarındaki artış son bir ayda ise yüzde 80'i aştı. İngiltere'de yüksek fiyatlar nedeniyle maliyetlerini karşılamayan birçok firma faaliyetini durdurmak zorunda kaldı. Almanya'da ise geçen yıl eylülde megavatsaat başı ortalama 43 avro seviyesinde olan elektrik fiyatı, bu ay yüzde 200 artışla 129 avroya çıktı. Bu dönemde fiyatlar İspanya'da yüzde 266, İtalya'da yüzde 220, Fransa'da ise yüzde 185 arttı.
  Cevapla
 • Kemal yılmaz 1 hafta önce Şikayet Et
  3-Osman Öte yandan ABD'de Henry Hub'daki ekim vadeli kontratlarda doğal gaz fiyatı milyon BTU başına 6 doları aşarak son 7 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Böylece Henry Hub'da gaz fiyatlarında son bir yıldaki artış yüzde 150'yi aşmış oldu. Avrupa'da elektrik fiyatlarının en fazla arttığı ülke İngiltere Enerji sektöründe arz-talep dengesizliği nedeniyle Avrupa'da elektrik fiyatlarının en fazla arttığı ülke İngiltere oldu.
  Cevapla
 • Kemal yılmaz 1 hafta önce Şikayet Et
  3-Osman Böylece, Avrupa'da aylık vadeli kontratlarda doğal gaz fiyatı son bir yılda yüzde 600'ün üzerinde arttı. Bu yükselişte, talepteki artışa rağmen Rusya'dan geçen yıllara göre daha az gaz gelmesi ve kıtanın yer altı depolama tesislerindeki doluluk oranlarının son 10 yıl ortalamasının altında kalması etkili oldu. Ayrıca, elektrik üretiminin yüzde 20'sinin doğal gazdan karşılandığı Avrupa'da, kuraklık nedeniyle hidroelektrik santrallerinde üretimin düşmesi ve rüzgar enerjisinden elektrik üretiminin de azalması üretimde gazın payını yükseltti.
  Cevapla
 • Baykan. 1 hafta önce Şikayet Et
  Silah olarak kullansa neolacakadam haklı kardeşim malını istediği fiyata satar.amerika yapınca oluyorda rusya yapıncamı olmuyor.
  Cevapla
 • ErdalT 1 hafta önce Şikayet Et
  Şimdi büyük Asyanın önemini anlıyormusunuz
  Cevapla
 • Mehmet keser01 1 hafta önce Şikayet Et
  Altarnatif enerji sistemlerine geçilip Rusya nin doğalgaz ve kömür üne bel bağlamamak lazım
  Cevapla
 • Alican marti 1 hafta önce Şikayet Et
  ukraynadan kufur ediyorlarsa kesin vanalarını. alın ukrayna sizin olsun.
  Cevapla
 • haha 1 hafta önce Şikayet Et
  bedava mı verelim? güzel cevap. Böyle bir beklenti var anlaşılan. Doğalgaz sibiryadaki türklere ait olduğu için avrupa zaten gaz rusun değil bedava verse noolur diye düşünüyor.
  Cevapla