TÜM YORUMLAR
Milli Eğitim Bakanlığından yeni yol haritası!
GÜNCEL
Milli Eğitim Bakanlığından yeni yol haritası!
YORUMLAR 29
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Maaslari duzeltin ogretmenleri kendini bilmez kibirli mudurlerin baskisindan kurtarin en ufak bir olayda ogretmeni aciga almayin malesef buyuklerine saygisi olmayan bir nesil yetisiyor sebebi ogretmenin itibarsizlastirilmasidir onlara gecmiste oldugu gibi deger verin bir ogretmen kolay yetismiyor
  Cevapla
 • Musa 2 ay önce Şikayet Et
  Mesleki okullara en iyi matematikçiyi ver ,maalesef gelen öğrencinin alt yapısının yetersiz oluşundan başarı sağlaması mümkün olmaz.
  Cevapla
 • Başitçe 2 ay önce Şikayet Et
  Çünkü fen ve anadolu liselerine ortaokulda ortalaması yüksek öğrenciler meslek liselerine de ortalaması düşük öğrenciler gidiyor. Böylece meslek liselerindeki başarısız çocuklara ne yaparsan yap düşük başarı elde ediliyor.
  Cevapla
 • Cahil Birisi 2 ay önce Şikayet Et
  Fen, Anadolu liselerine öğrenci nerden gidiyor? Ortaokuldan. Meslek Liseleri nerden öğrenci alıyor? Ortaokuldan. Ortaokulda ki öğrenciyi kim yetiştiriyor. Ortaokul öğretmenleri. Peki meslek lisesi öğrencisinin alt yapısı neden yetersiz. SORUM SANA VE SENİN GİBİ DÜŞÜNENLERE
  Cevapla
 • Kerem 2 ay önce Şikayet Et
  YKS yi kaldırın. Dört yıllık lisedeki YKS ye ait derslerin sınavlarını merkezi sistemle ortak sınav şeklinde yaparsan ve dört yılın sonunda ortalamasına göre üniversite yerleştirmelerini yaparsan sorun kökten çözülür. Dershanecilik tarih olur, çocuklarda sınava değil okul derslerine odaklanır. Şu anda yapmak istediğin diploma puanının etkisini en aza indirmeye yönelik bir adımdan öte değil. Oysaki yapman gereken bu puanları daha adil bir sisteme kavuşturup YKS deki etkisini artırmak. Sınavla yerleşen öğrenci ile sınavsız yerleşen öğrenciler arasında başarı farkının olması doğal.
  Cevapla
 • Kadir Bey 2 ay önce Şikayet Et
  Sorun öğretmende mi öğrenci kalitesinde mi acaba? Çalışan öğrenci olmasın da göreyim o başarılı öğretmeni.
  Cevapla
 • Ümit 2 ay önce Şikayet Et
  Mustafa önce evde ailesi tarafından işlenmesi lazım. O çocuklar öğretmenlere ait değil. Onların anne babaları var öncesinde. Maya olayı yani
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Değil mi? Bak sen ne kaliteli olmuşsun. Hammadde işlenmez ise ham kalır.
  Cevapla
 • Gerçekci 2 ay önce Şikayet Et
  Yapılması gereken öğretmenlerimizin maddi ve sosyal haklarının ciddi anlamda düzeltilmesi. Öğretmenler sınıfa girdiğinde maddi işleri düşünmemeli sıkıntısız bir şekilde kendini derse vermeli.Kendini yetiştirilmelerine imkân verilmeli.Ogretmenin maaşı iyi bir bilgisayar etmezken ne beklenir.Yine de özveriyle çalışır.
  Cevapla
 • vatandas 2 ay önce Şikayet Et
  20 yillik öğretmenler merkezde en iyi okullarda çalışıyor ve her tayin doneminde de daha iyi yeni bir okul yapıldıysa gidip oraya yerleşiyor puani yuksek oldugu icin. yeni ogretmenler cok daha azimli vizyoner yenilikci ama köy okullarında ömürleri bitiyor 10 senede merkeze bağlı köylere gelebiliyorlar. madem daha başarılılar homojen bi yapi olmasi icin köylere dagitin yarisini. koydeki genc ogretmenleride merkeze dagitin yapisini başarı genele yayilsin
  Cevapla
 • eğitimci 2 ay önce Şikayet Et
  iki seminer ile olacak iş değil ; anlatıcı kendi anılarını anlatacak öğretmende kendi anılarını sonuç istenilen olmayacak işte size tecrübe
  Cevapla
 • Öğretmen 2 ay önce Şikayet Et
  Madem fark bu kadar fazla 10 yada 15 yılını doldurana uzman öğretmen unvanı verin. Tecrübeli öğretmenlere böylece bir pozitif dersteki vermiş olursunuz.
  Cevapla
 • Ümit 2 ay önce Şikayet Et
  Bu eski öğretmenlerin başarısı değildir. Yeni ogretmenlerin öğrencileri puanlarken daha tarafsız olduğunu gosterir.
  Cevapla
 • Seyfettin 2 ay önce Şikayet Et
  Okullardaki sınavdan değil, merkezi sınavlardan alınan puanlar dan bahsediyor.
  Cevapla
 • Bu da ne 2 ay önce Şikayet Et
  Olay 20 yıllık öğretmenin daha iyi olması değil, bu öğretmenlerin hizmet puanları yüksek olduğu için daha iyi okullarda çalışması.
  Cevapla
 • eğitimci 2 ay önce Şikayet Et
  eğitimci misiniz
  Cevapla
 • belde 2 ay önce Şikayet Et
  eğitimde sil baştan yetenek sınavları olması gerek. buna göre planlanmalı. çocukluktan itibaren kişilerin özellikleri karne ya da nereye toplanacaksa toplanmalı. buna uygun kişilerin vasıflarına uygun yönlendirme yapılmalı. belki çok karmaşık gibi ancak o kadar boş okuyanlar var ki, piyasadaki iş gücü açıklarını düşündüğünde birçok meslek ara elemanı bulunmuyor. sonradan yetişmek de zor.
  Cevapla
 • Butrsae 2 ay önce Şikayet Et
  Slajlik mısır fiyatları artti
  Cevapla
 • Kaan 2 ay önce Şikayet Et
  Yollar çöplük gibi, piknik yerleri çöplük gibi, ormanlarımız çöplük gibi, sınıflar çöplük gibi (her sınıfta çöp kutusu olmasına rağmen, çöpler yere atılıyor), tarihi, turistik ve kültürel yerlerimiz yağlı sprey boyayla isimler yazılıp katledilmiş. Eğer bir eğitim verilecekse; öncelikle çocuklarımıza bunların eğitimini vermeliyiz.
  Cevapla
 • Ali koç 2 ay önce Şikayet Et
  Yapışması gerken tek şey var o da puan sisteminin kaldırılması. Puanı yettiği kadar, ne geliyorsa onu okuyor insanlar. Mevcut öğretmenlerin %50 den fazlası öğretmen olmak için değil, tercihlerinde o geldiği için öğretmen olmuş. Memur zihniyetiyle sadece mesai yapıyor. Oysa öğretmenlik kutsal bir meslek. Öğretmenlik hayali kuran insanlar öğretmen olurlarsa bu fark kapanır. Para elbette önemli ama sadece bir maaşım olsun mantığıyla öğretmen alımı yapıldığı sürece bu sistem değişmeyecek.
  Cevapla
 • saliha 2 ay önce Şikayet Et
  Öğretmen olma hayali olanlar neden çalışıp eğitim fakültesi kazanamıyor? kendi çalışıp başarılı olamayan çocukların nasıl çalışıp başarılı olmalarını sağlayacak. Ayrıca bence her meslek kutsal. Doktorluk, polislik, askerlik, hakimlik vs.
  Cevapla
 • brokoli 2 ay önce Şikayet Et
  20 yılda bi öğretmen bile yetiştirilemiş desenize büyük başarı bravo...
  Cevapla
 • Orhan 2 ay önce Şikayet Et
  20 yılda öğretmen yetişmiş de senin gibi okuduğunu anlamayanlar da yetişmiş maalesef. Haberi tekrar oku. Haberde 20 yıllık öğretmenlerin okuttuğu öğrencilerin 5 yıllık öğretmenin okuttuğu öğrencilerden 60-70 puan daha fazla aldıklarını anlatıyor. Yani tecrübeli öğretmenlerin yetiştirdiği öğrenciler sınavlarda 60-70 puan daha fazla almışlar.
  Cevapla
 • Birisi 2 ay önce Şikayet Et
  sorun öğretmende değil sistemin kendisinde... ama yine her zaman ki gibi fatura öğretmene kesiliyor.. neden kimse dönüp aynaya bakmıyor? sistem berbat berbat... geçen sene sırf eğitim sistemi tıkır tıkır yolunda işliyor gibi gözüksün diye herkesi geçirten meb değil miydi? kime ne anlatıyorsunuz? adamın çocuğu 2. sınıfta okuma yazma bilmiyor velisi birinci sınıfa aldırmak için taklalar atıyor ama sistem müsade etmiyor diye çocuğu 2. sınıftan mecburen hiçbirşey anladan cevam ediyor. bu da öğretmenden dolayı acaba? sistem ölü.. ölü
  Cevapla