TÜM YORUMLAR
Sanıldığı kadar da faydalı değilmiş!
Diyet ve Sağlık
Sanıldığı kadar da faydalı değilmiş!
YORUMLAR 10 TÜMÜ
 • mustafa DADAYLI 7 yıl önce Şikayet Et
  başbakan fırın actı galıba . başbakan fırın actı galıba kı ekmekle bukadar ugraşıyor komşu fırınların başbakanın ortaklıgı oldugu dogru galıba
  Cevapla
 • Cafer UÇA 7 yıl önce Şikayet Et
  neyin uzmanları bunlar . değirmende öğütülen unun içine katkı maddesi katılmadan, kaba kepeği alınarak öğütülen un demektir.başbakanımızın dediği ekmekle bu kendini uzman sanan kişilerin söyledikleri un farklı. bizler saf anadolu unundan yapılmış içinde hiç bir suni katkı maddesi olmayan buğday unundan yapılan ekmeklerle büyüdük. konuyu saptırıyorlar şimdi furunlarımız da kepekli ekmek denilen ekmekler sahte kepekli ekmek.
  Cevapla
 • nazim manav 7 yıl önce Şikayet Et
  ne derlerse desinler saf beyaz ekmekten,100 kat daha sagliklidir.. eskiden bu bugdayin bu kadar hikayesi bile yoktu,sadece beyazlandirilmis unun, ekmegi vardi, oda cok sagliksizdi,gobekler bavul gibi oldu,agiz tatlari bozuldu,biz simdi,simdi uyandik,birileri,de oluden medet umuyor bu haber,de.
  Cevapla
 • Halil İbrahim Kartal 7 yıl önce Şikayet Et
  hangisi doğru. ne yiyeceğimi ne içeceğimi şaşırdım yemin ederim
  Cevapla
 • galipgalip 7 yıl önce Şikayet Et
  ne bilceniz siz. başbakan kepekli ekmek yenecek diyosa doğrudur vardır bi hikmeti dağılın uzman bozuntuları
  Cevapla
 • yuu ksel 7 yıl önce Şikayet Et
  uzman değil ki. adam ziraat fakültesinden atıyor hem tam buğday - arpa ekmeği yenmeli
  Cevapla
 • mavi ateş 7 yıl önce Şikayet Et
  peşkeş. fırıncılık büyük sermayeye peşkeş çekilmek isteniyor yıllardır sermaye ekmek işine el atmak istiyordu fakat fırıncıların fedakarlığı yüzünden hayalleri gerçekleşmedi ama artık sayın başbakanın ağzından tam buğday ekmeği kepek ekmeği yiyin söylettiriyorlar kepek çavdar tam buğday bunlar beyza ekmeğe göre daha ömrü uzun ekmekler ekmeğin ömrünü uzaltıp ekmeği marketlerde satılır hale getirecekler fırınlar topu dikecek
  Cevapla
 • HalitBinVelit 7 yıl önce Şikayet Et
  gerçekden asılsız yalan haber ......beyaz ekmek kepek ekmeğinden daha zararlıdır..beyaz ekmek adeta zehir gibidir..... ...beyaz ekmeğin ,içinde unu beyazlatıcı kimyasallar vardır ve çok zararlıdır, eğer hala beyaz ekmekde önem alınmaz ise herkes kalp ve damar, şeker hastası olacak.ve bu hastalık yaşları 20.lere 25 lere inecek,her ailede gençlerde dahil muhakkak kalp damar ve şeker hastası sayısı çığ gibi artacak ve insanlar patır patır genç yaşlarda ya hastanelerde sürünecekler yada ölecekler!!!...devletin beyaz ekmeğe kepek karıştırması bir şey ifade etmez insanlara ekmek buğdayın ödütüldükden sonra ilk hali ile sunulmalı kesinlikle kimyasallar kullanılmalı fırınlar bu şekilde ekmek satmağa devam ederlerse insanlar kesinlikle beyaz ekmek almamalı?.
  Cevapla
 • Matmaca 7 yıl önce Şikayet Et
  yalan haber buna denir.. kepekli o kadaarda faydalı değilmiş ne demek.burda aslolan tam buğday ekmeğidir.yani beyaz una kafana göre kepek katmakla kepekli ekmek olmuyor.burada un fabrikalarıgözden geçirilmeli bence.buğday öğütülürken kepeği ayrılmadan içinde ne varsa o şekilde paketlenmeli.bu undan yapılan ekmekten sıkıntı olmaz.beyaz olunca ne oluyorsa sanki.unu beyazlat,çamaşırları beyazlar,dişleri beyazlat.bunlar hep kimyasal içerir.eski usül taş değirmenlerde olduğu gibi içinden hiçbir maddeyi ayırmadan seçmeden yüce yaradan nasıl yarattıysa o şekilde orjinal olarak kullnmak gerek.yoksa beyaz ekmek insan midesine tutkal gibi yapışıyor.kabızlık hep bu yüzden oluyor.lif oranı düşük.çabuk kana karışıyor.şekeri yükseltiyor.tokluk hissi vermiyor.
  Cevapla
 • hüseyin şahin 7 yıl önce Şikayet Et
  bu başlık yanlış. bilim, yazı metnindende anlaşılacağı üzere tahıldaki mevcut oranların en ideal olduğunu, bu şekilde kullanılırsa sağlıklı olacağını işaret ediyor. katkı yapılmak suretiyle oranlar orijinalin dışına çıkarsa sakıncalı olacağına da işaret ediliyor. flaş başlık edasıyla sanıldığı kadar faydalı değilmiş demekle resmin de tam tahılmış gibi sunulması okuyucuyu gereksiz ve haksız bir tereddüte sevkeder.
  Cevapla