İsrail ordusu perişan oldu! Böyle itiraf ettiler: Tam bir hayal kırıklığı

İşgalci İsrail ordusu, Gazze'ye şimdiye kadarki en ağır bombardımanını düzenledi. Karadan girmeye çalışan İsrail askerleri ise büyük bir hüsran yaşadı. İlk itiraf İsrail kanalından geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 28.10.2023 01:47 GÜNCELLEME 28.10.2023 09:06 DÜNYA
İsrail ordusu perişan oldu! Böyle itiraf ettiler: Tam bir hayal kırıklığı

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yanaki en şiddetli hava saldırılarını düzenledi.

İsrail ordusu, 21 gündür yaklaşık 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’ni gece gündüz bombalıyor. Kassam Tugayları Gazze'ye karadan girmeye çalışan İsrail ordusuna karşılık verdi.

'İLK KARA OPERASYONU TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI'

İsrail'de yayın yapan Kanal 14'ün askeri analisti, ''İlk kara operasyonu tam bir hayal kırıklığı. Hükümet askerlerin canıyla kumar oynuyor.'' diyerek başarısızlığı itiraf etti.

Çok sayıda İsrail askerinin öldüğü ve yaralandığı iddia ediliyor.

HAMAS'TAN GÖZDAĞI: DÜNYA DESTANIN ETKİLERİNİ GÖRECEK

İşgalci İsrail'in saldırıları sürerken Hamas'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada ''Şafak saatleriyle birlikte dünya, direniş savaşçılarının Gazze'de savaştığı kahramanlık destanın etkilerini görecek.'' denildiHAMAS, İSRAİL'İN KARA SALDIRISINA KORNET FÜZELERİYLE KARŞI KOYDU

Filistin medyasında yer alan haberlere göre, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'nin karşılaştığı "en ağır" hava bombardımanının eşlik ettiği İsrail'in kara saldırısına Kornet füzeleri ile karşı koyduğu bildirildi.

Gazze'den yayın yapan El-Aksa televizyonunun haberinde, Gazze Şeridi sınırlarında Kassam Tugayları üyeleri ile İsrail ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı, bu çatışmalar sırasında İsrail tanklarına ve zırhlı araçlara 4 Kornet füzesinin fırlatıldığı belirtildi.

GÜN İÇİNDE DE İSRAİL ASKERLERİ PÜSKÜRTÜLMÜŞTÜ

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyinde İsrail güçlerinin denizden düzenlediği operasyon girişimini püskürttüklerini duyurmuştu.

Kassam Tugayları, "Cuma sabahı düşman (İsrail) Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kenti sahiline çıkarma operasyonu girişiminde bulundu." ifadeleri kullanıldı.

Kassam Tugaylarının İsrail güçlerini fark etmesinin ardından çatışma çıktığı kaydedilen açıklamada, İsrail'in birliğini kurtarmak için havadan müdahalede bulunduğu, birliğin ise arkasında bir miktar mühimmat bırakarak kaçtığı belirtilmiş.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR