UEFA'da sonuçlar ve puan durumu
UEFA Avrupa Ligi'nin 2. haftası, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K ve L gruplarında oynanan karşılaşmalarla tamamlandı.
ABONE OLA Grubu'nda mücadele eden Fenerbahçe, deplasmanda İskoçya'nın Celtic ekibi ile 2-2 berabere kaldı. Sarı-lacivertliler, grupta ilk puanını aldı.
Norveç temsilcisi Molde ile Hollanda'nın Ajax takımı arasında oynanan grubun diğer maçı da 1-1 berabere sona erdi.
Beşiktaş, H Grubu'nda Sporting Lizbon'la 1-1 berabere kaldı. Grubun diğer maçında ise Lokomotiv Moskova, Skenderbeu'yu 2-0 yendi.
Türk hakem Halis Özkahya'nın yönettiği maçta İtalyan ekibi Lazio, Fransa temsilcisi Saint-Etienne karşısında 1-0 geriye düştüğü maçı 3-2 kazandı. Geçen hafta oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisindeki performansıyla konuşulan Özkahya, Fransız temsilcisine 2 kırmızı kart gösterdi.
Alınan sonuçlar ve puan durumları şöyle:
A Grubu
Celtic (İskoçya) - Fenerbahçe (Türkiye): 2-2
Molde (Norveç) - Ajax (Hollanda): 1-1
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Molde | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | 2 | 4 |
2 | Ajax | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | 0 | 2 |
3 | Celtic | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 4 | 0 | 2 |
4 | Fenerbahçe | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 1 |
B Grubu
Rubin Kazan (Rusya) - Bordeaux (Fransa): 0-0
Liverpool (İngiltere) - Sion (İsviçre): 1-1
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sion | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | 1 | 4 |
2 | Liverpool | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
3 | Bordeaux | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Rubin Kazan | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
C Grubu
Krasnodar (Rusya) - Gebele (Azerbaycan): 2-1
PAOK (Yunanistan) - Borussia Dortmund (Almanya): 1-1
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Borussia Dortmund | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | 1 | 4 |
2 | Krasnodar | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 |
3 | PAOK | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Gebele | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
D Grubu
Club Brugge (Belçika) - Midtjylland (Danimarka): 1-3
Legia (Polonya) - Napoli (İtalya): 0-2
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Napoli | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | 7 | 6 |
2 | Midtjylland | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | 3 | 6 |
3 | Legia | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 | 0 |
4 | Club Brugge | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | -7 | 0 |
E Grubu
Dinamo Minsk (Belarus) - Rapid Wien (Avusturya): 0-1
Villarreal (İspanya) - Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti): 1-0
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rapid Wien | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 2 | 6 |
2 | Viktoria Plzen | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 3 |
3 | Villarreal | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 |
4 | Dinamo Minsk | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 | 0 |
F Grubu
Marsilya (Fransa) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti): 0-1
Braga (Portekiz) - Groningen (Hollanda): 1-0
Takımlar | O | G | B | M | A | Y | Av | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Braga | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 |
2 | Marsilya | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 2 | 3 |
3 | Slovan Liberec | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
4 | Groningen | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 0 |
G Grubu
Rosenborg (Norveç) - Dnipro (Ukrayna): 0-1
Lazio (İtalya) - Saint-Etienne (Fransa): 3-2
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
1. Lazio | 2 | 1 | 1 | - | 4 | 3 | +1 | 4 |
2. Dnipro | 2 | 1 | 1 | - | 2 | 1 | + 1 | 4 |
3. Saint-Etienne | 2 | - | 1 | 1 | 4 | 5 | -1 | 1 |
4. Rosenborg | 2 | - | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 1 |
H Grubu
Beşiktaş (Türkiye) - Sporting Lizbon (Portekiz): 1-1
Lokomotiv Moskova (Rusya) - Skenderbeu (Arnavutluk): 2-0
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
1. Lokomotiv Moskova | 2 | 2 | - | - | 5 | 1 | +4 | 6 |
2. Beşiktaş | 2 | 1 | 1 | - | 2 | 1 | + 1 | 4 |
3. Sporting Lizbon | 2 | - | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 | 1 |
4. Skenderbeu | 2 | - | - | 2 | 0 | 3 | -3 | 0 |
I Grubu
Belenenses (Portekiz) - Fiorentina (İtalya): 0-4
Basel (İsviçre) - Lech (Polonya): 2-0
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
1. Basel | 2 | 2 | - | - | 4 | 1 | +3 | 6 |
2. Fiorentina | 2 | 1 | - | 1 | 5 | 2 | +3 | 3 |
3. Lech | 2 | - | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | 1 |
4. Belenenses | 2 | - | 1 | 1 | 0 | 4 | -4 | 1 |
J Grubu
Karabağ (Azerbaycan) - Anderlecht (Belçika): 1-0
Monaco (Fransa) - Tottenham Hotspur (İngiltere): 1-1
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
1. Tottenham | 2 | 1 | 1 | - | 4 | 2 | +2 | 4 |
2. Karabağ | 2 | 1 | - | 1 | 2 | 3 | -1 | 3 |
3. Monaco | 2 | - | 2 | - | 2 | 2 | 0 | 2 |
4. Anderlecht | 2 | - | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 |
K Grubu
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi): 2-0
Schalke 04 (Almanya) - Asteras (Yunanistan): 4-0
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
1. Schalke 04 | 2 | 2 | - | - | 7 | 0 | +7 | 6 |
2. Sparta Prag | 2 | 1 | 1 | - | 3 | 1 | +2 | 4 |
3. Asteras | 2 | - | 1 | 1 | 1 | 5 | -4 | 1 |
4. APOEL | 2 | - | - | 2 | 0 | 5 | -5 | 0 |
L Grubu
Augsburg (Almanya) - Partizan (Sırbistan): 1-3
AZ Alkmaar (Hollanda) - Athletic Bilbao (İspanya): 2-1
Takım | O | G | B | M | A | Y | Av. | P |
1. Partizan | 2 | 2 | - | - | 6 | 3 | +3 | 6 |
2. Athletic Bilbao | 2 | 1 | - | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 |
3. AZ Alkmaar | 2 | 1 | - | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 |
4. Augsburg | 2 | - | - | 2 | 2 | 6 | -4 | 0 |