Çiftlik Bank'tan sonra Hurda Bank! 2.5 milyon TL'lik vurgun

Ankara'da, hurdaları alarak yüksek karla başka kişilere satacağını ileri sürüp, 14 kişiyi dolandıran M.K., tutuklandı. M.K.'nın, bu yöntemle yaklaşık 2.5 milyon TL'lik vurgun yaptığı belirlendi. Şüphelilerin 'Çiftlik Bank' benzeri sistem oluşturduğu, bunu da 'Hurda Bank' olarak adlandırdığı saptandı.

ABONE OL
GİRİŞ 22.02.2020 07:53 GÜNCELLEME 22.02.2020 08:19 3.SAYFA
Çiftlik Bank'tan sonra Hurda Bank! 2.5 milyon TL'lik vurgun
Çiftlik Bank'tan sonra Hurda Bank! 2.5 milyon TL'lik vurgun

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaptığı çalışmada, hurda alım- satım vaadiyle vatandaşları dolandıran bir şüphelinin izine ulaştı. Ekipler, şüpheliyi takibe aldı.

 

 

Aylar süren takip sonucunda, şüphelinin düşük fiyattan alacağı hurdaları, başka kişilere satarak yüksek kar sağlayacağını söyleyerek, 14 kişiyi yaklaşık 2.5 milyon TL dolandırdığı belirlendi. Bunun üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda, M.K. isimli şüpheli gözaltına alındı. ÇİFTLİK BANK BENZERİ 'HURDA BANK'

Şüphelinin yapılan üst aramasında, pasaport ve Moldova'ya gitmek üzere alınmış uçak bileti ele geçirildi. Ayrıca ekipler tarafından derinleştirilen operasyon kapsamında, şüphelilerin 'Çiftlik Bank' benzeri bir sistem oluşturduğu ve bunu 'Hurda Bank' olarak adlandırdığı saptandı. Ayrıca 4 yıl önce Ankara'ya yerleşen M.K.'nın, etrafındakilerin güvenini kazanmak için kendisini hayırsever bir vatandaş olarak tanıttığı ve hazırladığı yardım kolilerini, durumu kötü olan ailelere verdiği öğrenildi. 

 

 Emniyetteki ifadesinde tüm sistemi anlatan M.K., referans yöntemiyle ilk katılanlara bir miktar para kazandırdığını, böylece o kişilerin akrabaları ve arkadaşlarını da sisteme dahil ettiğini belirtti. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen M.K. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

ETİKETLER

YORUMLAR 28 TÜMÜ
 • Osman İ. 8 ay önce Şikayet Et
  Bu adam sadece Ankara'da değil 8 yıl önce Konya'da da yüzlerce kişiyi dolandırmıştı. Sadece benim dünürden 2,5 milyon TL dolandırmıştı. Ankara 'ya kaçtığını duymuştuk. Yakalanmasaydı daha kaç kişinin canı yanacaktı. Ağlayanın malı gülene yaramaz.
  Cevapla
 • Reis C* 8 ay önce Şikayet Et
  Şuna emin olun daha bu şekilde ne kerizler soyulur devem eder bu işler çünki soyulmayı bekleyen beynini kiraya vermiş o kadar keriz var ki ülkemizde... Çok yazık yani...
  Cevapla
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Cekırge bir Sıcrar ıkı sıcrar sonunda belasını buldu
  Cevapla
 • ek9 8 ay önce Şikayet Et
  kerizleri içeri alacaksın ki bir daha böyle abuk sabuk yerlere para yatırmasınlar.
  Cevapla
 • yüksel 8 ay önce Şikayet Et
  çek ve senetlerini ödemeyenlere neden bişey yapılmıyor. Ne kanun işliyor, nede Allah korkusu.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR