ABD, İsrail’i bir kez daha savundu

ABD bugün yaptığı açıklama ile İsrail’i bir kez daha destekleyerek, “İran ve müttefiklerini, provokatör eylemlere son vermeye çağırıyoruz” ifadesini kullandı.

ABONE OL
GİRİŞ 11.02.2018 12:13 GÜNCELLEME 11.02.2018 12:13 Amerika
ABD, İsrail’i bir kez daha savundu
ABD, İsrail’i bir kez daha savundu

İsrail-Suriye sınırında yaşanan gerginliğin ardından Beyaz Saray’dan açıklama geldi. Beyaz Saray Basın Sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada, “İsrail, ABD’nin sadık bir müttefikidir ve İran’ın desteklediği Suriye’ye ve Suriye’nin güneyindeki milislere karşı kendini koruma hakkını destekliyoruz” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, “İran ve müttefiklerini, provokatör eylemlere son vermeye ve bölgede barış için çalışmaya çağırıyoruz” ifadesi de vurgulandı.

 

Dün de ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Adrian Rankine-Galloway tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in kendini koruma hakkı bulunduğu ifade edilerek, “İsrail, bölgede en yakın güvenlik ortağımızdır. İsrail’in topraklarına yönelik tehditlere karşı kendini koruma hakkını destekliyoruz” denilmişti.

İsrail ordusu, Suriye’de bulunan “İran hedeflerine” saldırı düzenlediği sırada jetlerinin hedef alındığını ve bir F-16’sının düşürüldüğünü açıklamıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • sezgin 2 yıl önce Şikayet Et
  peki türkiyenin kendini korumaya hakkı yok mu
  Cevapla
 • uygar korkmaz 2 yıl önce Şikayet Et
  iran da zümre haysiyet olsa fesatlıklarını bırakıp İSLAMIN tek ordusu TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN YANINDA YER ALIR yer almazsada sonu berbat olur
  Cevapla
 • Remzi 2 yıl önce Şikayet Et
  incirlik kürecik
  Cevapla
 • yörük 2 yıl önce Şikayet Et
  yalancı ABD sen müttefiklerini korurmuydun ha ha ha
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR