Resmen duyurdu! Acun Ilıcalı bir kulüp daha satın alıyor

İngiltere Championship'te Hull City'nin sahibi olan Acun Ilıcalı, futbol dünyasında yeni yatırımlar gerçekleştirmeyi planlıyor.

ABONE OL
GİRİŞ 09.12.2022 09:29 GÜNCELLEME 09.12.2022 21:31 AVRUPA LİGLERİ
Resmen duyurdu! Acun Ilıcalı bir kulüp daha satın alıyor
Resmen duyurdu! Acun Ilıcalı bir kulüp daha satın alıyor

Championship ekiplerinden Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, futbol alanında yatırımlarını sürdürmeye hazırlanırken yeni projesini de taraftarlarla paylaştı.

Hull City; geçmişte Jarrod Bowen, Keane Lewis-Potter ve Jacob Greves gibi genç oyuncuları A takıma çıkarmıştı. Fakat 16 oyuncunun kadroya katıldığı yoğun yaz transfer döneminde hiçbir oyuncu A takıma yükselme şansını elde edemedi. Bu konu, Acun Ilıcalı'nın da gündeminde önemli yer edindi. 

'Liam da durumu bizimle paylaştı'

Hull Live, Acun Ilıcalı'nın taraftarlarla gerçekleştirdiği görüşmeden detayları paylaştı. Acun Ilıcalı, genç oyuncular konusundaki durumun menajer Liam Rosenior tarafından da kendilerine iletildiğini belirtti. Ilıcalı, "Bana az önce belirttiğiniz şeyi Liam da akademiden A takıma gelmenin ve becelerilerini göstermenin zorluğuna dikkat çekerek bize iletti. Lewis-Potter ve Greaves'in geçmişteki yükselişleri, transferlerin pek olmamasından kaynaklıydı. Transfer yokken bu gençler yeteneklerini gösterebilecek şekilde oynuyorlardı. Biri Premier Lig'e gitti, diğeri parlamaya devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

Ilıcalı'nın yeni planı hazır

Hull City'nin sahibi Acun Ilıcalı, daha fazla gencin A takıma yükeldiğini görmek istiyor ve bunu sağlayabilecek planını da hazırlamış durumda. Ilıcalı, yeni bir kulüp projesini taraftarlarla paylaştı. 

Bir kulüp daha satın almak istiyor!

Acun Ilıcalı, rekabetçi bir ligde bir kulüp daha almak istiyor. Böylece genç oyuncuların Hull City'nin A takımına yükselmeden önce orada üst düzey futbola adapte olabilmeleri planlanıyor. 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ilıcalı, "Fikrim genç yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olabilecek başka bir takım almak. Bunu başararak gençlerimize yardımcı olacak bir takım ve ayrıca o ligde birkaç genç oyuncuyu daha kadroya katmak istiyorum. Rekabetçi maçlarda kendilerini geliştirerek daha yüksek seviyelere çıkmamıza yardımcı olurlar. Bu benim başka bir hayalim ve bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Umarım başarabiliriz" ifadelerini kullandı. 

Acun Ilıcalı'nın hangi kulübü satın alacağı ise merak konusu oldu.

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 40 TÜMÜ
 • Ferdi 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkesin takımı kendisine aittir ikinci takım tuhaf olur :))
  Cevapla
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Nereden buluyor bu bu kadar parayı, Birilerinin parasını mi akliyor, kimse hesap sormayacak mi
  Cevapla
 • Hayvan sever 1 yıl önce Şikayet Et
  Masonlar aydın doğanı görevden aldı bunu getirdi göreve milletin ahlakını bozmaya yönelik programlar yarışmalar düzenliyor
  Cevapla
 • hüseyin yıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyede zenginler vergi vermez işçinin ödediği vergilerle ayakta duruyor ülke
  Cevapla
 • Çerkez 1 yıl önce Şikayet Et
  Sanki işçiler çok dürüst ve vergi kaçırmıyor. Hiç birimiz vatandaşlık görevimizi yerine getirmiyoruz. Bırakalım artık şu gariban, zavallı işçi kötü işveren meselesini. Bende işçiyim. Sanki işçiler pırıl pırıl melaike, işverenler ise azrail. Ne bu ayrım ve kamplaşma? Adaletli insan, dürüst insan her kesimde var. Bırakın lütfen şu vatan millet Sakarya edebiyatı. Kardeş lütfen üzerine alınma, sen belki ve inşallah dürüstsün, yazım genel için geçerli
  Cevapla
 • Ozkayalar 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu zat, devlete ne kadar vergi veriyor? Yağma hasanın böreği nereden geliyor.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Kulüp almak yerine teknoloji veya savunma sanayii firması kursan da ülkeye biraz faydan olsa Acun!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR