Fransa'da cumhurbaşkanı adayların gündemi İslam!

Fransa’da merkez sağ parti Cumhuriyetçilerin cumhurbaşkanı adayları önceki gün ilk kez televizyonda karşı karşıya geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 16.10.2016 08:54 GÜNCELLEME 16.10.2016 08:55 Avrupa
 Fransa'da cumhurbaşkanı adayların gündemi İslam!
Fransa'da cumhurbaşkanı adayların gündemi İslam!

Sert tartışmaların yaşandığı programda en çok konuşulan konu ise yine İslam ve Müslümanlar oldu.

İlk bölümde işsizlik ve ekonominin konuşulduğu programın ikinci bölümüne ise islam ve Müslümanlarla ilgili tartışmalar damga vurdu. Eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Fransa’da İslam ile değil siyasal İslam ile problemleri olduğunu vurguladı. Sarkozy döneminin Tarım Bakanı Bruno Le Maire ise siyasal İslam ile mücadele etmek gerektiğine dikkat çekti. Yeni bir kimlik yasası çıkarmak istediğini söyleyen Le Maire, başörtüsünü, üniversite, hastane, valilik gibi kamusal alanlarda yasaklayacağını aktardı.

Cumhuriyetçi partinin ön seçimlerinde adayların sürekli sözü İslam ve Müslümanlara getirmesi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en büyük konusunun ne olacağını da ortaya çıkardı.

20 Kasım’da yapılacak Cumhuriyetçi Parti Ön Seçimi öncesi, adaylar, 3 ve 17 Kasım tarihlerinde iki kez daha kozlarını paylaşacak.

Arti33.com

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Arkadan vurdu! 4 yıl önce Şikayet Et
    Ne tesadüf! Sarkozy'nin büyük amcası Selanik'li Ascher Mallah'da Osmanlı Döneminde "Vatana İhanet" suçlaması ile karşı karşıya kalmıştı.
    Cevapla
  • Dobradobr 4 yıl önce Şikayet Et
    fransız itlerini neden sevmiyoruz anlaşılsın.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR