Merkel ve Schulz, televizyonda düello yapacak!

Almanya'da seçimlere haftalar kala Başbakan Merkel ile muhalefet lideri Martin Schulz canlı yayında tartışacak.

ABONE OL
GİRİŞ 01.09.2017 10:20 GÜNCELLEME 01.09.2017 10:20 Avrupa
Merkel ve Schulz, televizyonda düello yapacak!
Merkel ve Schulz, televizyonda düello yapacak!

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan Federal Meclis seçimlerine haftalar kala Başbakan Angela Merkel ve Martin Schulz, Pazar günü canlı yayında kozlarını paylaşacak.

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan Federal Meclis seçimlerine haftalar kala, seçimin iki favori ismi gösterilen Başbakan Angela Merkel ve SPD'nin adayı Martin Schulz, pazar günü "Das TV-Duell" adlı tv programında kozlarını paylaşacak. Düello, dört televizyon kanalı tarafından aynı anda canlı yayınlayacak. Almanya'da kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı bir ankete göre Merkel ve Shulz arasındaki televizyon düellosunu 61.5 milyon seçmenin yüzde 48'i bu düelloyu izlemek istiyor.

Seçmenin yüzde 22'si ise izleyecekleri televizyon düellosunun ardından hangi partiye oy vereceklerinin değişebileceğini kanısında.

ANKETLERDE MERKEL ÖNDE GİDİYOR

Başbakan Merkel ile Sosyal Demokrat Partili aday Peer Steinbrück arasındaki 2013 yılında televizyon düellosunu 18 milyon kişi izlemişti. Almanya'da yapılan son kamuoyu anketi sonuçlarına göre, Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) yüzde 38 oranı ile önde gidiyor. Sosyal Demokratlar ise yüzde 24 ile ikinci parti konumunda.

Düello, 3 Eylül Pazar günü Almanya saati ile 20.15'de ARD, SAT.1, RTL ve ZDF televizyon kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • yilmazdi yildi 2 yıl önce Şikayet Et
  umarım sağ kurtulan olmaz
  Cevapla
 • yilmazdi yildi 2 yıl önce Şikayet Et
  umarim ikside olur
  Cevapla
 • Turkay 2 yıl önce Şikayet Et
  Duollaya tutusacaklarini sanmiyorum ikiside bir olup Turkiyeye saldiracaklar kuduzlar
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR