Hidayet Türkoğlu açıkladı! Shane Larkin...

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Shane Larkin'in durumuyla ilgili konuştu. Türkoğlu, Larkin ile Perşembe günü bir araya geleceklerini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 14.01.2020 12:36 GÜNCELLEME 14.01.2020 12:39 Basketbol
Hidayet Türkoğlu açıkladı! Shane Larkin...
Hidayet Türkoğlu açıkladı! Shane Larkin...

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Nesine.com ile yapılan sponsorluk anlaşması sonrası Shane Larkin'in durumuyla ilgili konuştu. Türkoğlu, Larkin ile Perşembe günü bir araya geleceklerini açıkladı.

 

 

Anadolu Efes'in yıldız basketbolcusu Shane Larkin'in, A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda oynayıp oynamayacağı belli oluyor.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Larkin ile Perşembe günü bir araya gelecek. Yapılacak zirve sonrası ABD'li oyuncunun Milli Takım'da oynayıp oynamayacağı netlik kazanacak. 

 

 

Geçen sezonun sonrası Larkin’in adı Milli Takım ile anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aralık ayının ortasında, bir televizyon programında “Böyle başarılı bir basketbolcuyu Milli Takımımız’da da görmek isteriz. Milli Takımı da gayet iyi yere, taşır” açıklamasıyla süreç ilerlemiş ve gözler Larkin'e çevrilmişti. Larkin'in de Milli Takım'da oynamaya yeşil ışık yakmasının ardından TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da "Gerek ben gerekse ekibim Larkin ve menajeriyle girişimlerde bulunduk. Kendisiyle bir görüşme yapacağız. Bu görüşme de olumlu giderse Larkin’i Milli forma ile görürüz” açıklamalarını yapmıştı.

Larkin, Milli Takım yolu açıldığı takdirde oyuncuya Türk pasaportu çıkarılacak. Larkin, Haziran ayında olimpiyat elemesi oynayacak olan A Milli Takım kadrosunda yer, alabilecek. Önümüzdeki sezondan itibaren de ligde de Türk statüsünde, oynayabilecek

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • HASAN ÜSTÜN 5 ay önce Şikayet Et
  ŞAHİN arkın :)
  Cevapla
 • Ahmed 5 ay önce Şikayet Et
  Aman Can Panikataklı duymasın.
  Cevapla
 • Beko 5 ay önce Şikayet Et
  Adı şakir sakin olsun
  Cevapla
 • Orhan Aydın 5 ay önce Şikayet Et
  Can Ataklı bak Larkin de de türban var sizin zihniyetiniz kötü zihniyetiniz Bir kere ben engelleyim dememiş bir hayat mücadelesi vermiş Bir yarışmada olsa yüzünde hep tebessüm hep umut insan olsan anlardın Recep Tayyip Erdoğan'i...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR