Ev dekorasyonunda yapılan 4 hata

Evinizin dekorasyonunda yaptığınız bazı hatalar uyumsuz gözükmesine neden olabilir. İşte dekorasyonda en sık yapılan 4 hata...

ABONE OL
GİRİŞ 01.07.2018 07:03 GÜNCELLEME 01.07.2018 10:01 Dekorasyon
Ev dekorasyonunda yapılan 4 hata
Ev dekorasyonunda yapılan 4 hata

Evinizi hem şık hem de kullanışlı bir şekilde dekore etmeye çalışırken yaptığınız küçük hatalar evinizde uyumsuz ve düzensiz bir görüntüye yol açabilir. Ancak dekorasyonda sıklıkla yapılan hatalara dikkat ederek bu görüntüden kurtulabilirsiniz. Sizler için dekorasyonda en sık yapılan hataları araştırdık.

İşte dekorasyonda yapılan 4 hata:

1- Dekorasyonda en çok yapılan hatalardan biri renk seçimleridir. Beğendiğiniz ürünlerin evinize yakışacağını düşünürken, renk uyumsuzluğu hatasına düşebilirsiniz. Bu yüzden televizyonda yada dergilerde gördüğünüz parçaları alırken dikkat etmelisiniz.

2- Mobilya seçimlerinde en sık yapılan hata 'görünüşüne' aldanmaktır. Ancak mobilya seçerken  işlevselliğine ve kalitesine bakmak gerekir.

3- Ev dekorasyonunda avize ve aydınlatma seçimi çok önemlidir. Ancak bir çok kişi şık ve tasarruflu olmasına özen gösterir. Bu gibi durumlarda seçiminiz led ampulerden yana olmalıdır. Avize seçimlerinde ise evinizin tavanına bakarak almalısınız. Eğer alçak bir tavanınız varsa sarkıt avize kullanmamalısınız.

4- Dekorasyonda çiçek desenli ya da çizgili parçalar kullanmayı seviyorsanız, aksesuarlarınızı sade seçmelisiniz. Rengarenk çiçekli yastıklar, çizgili halı desenleri ile birleştiğinde düzensiz gözükebilir. Bu yüzden halı seçimleriniz düz renk olmalıdır.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR