Evden eve taşınırken nelere dikkat edilmeli ?

Taşınmak, bir evi yeniden dekore etmekten daha zor ve karmaşık bir iştir. Evden eve taşınmanın püf noktalarını sizler için araştırdık.

ABONE OL
GİRİŞ 27.03.2018 07:00 GÜNCELLEME 16.04.2018 09:16 Dekorasyon
Evden eve taşınırken nelere dikkat edilmeli ?
Evden eve taşınırken nelere dikkat edilmeli ?

Evden eve taşınma sırasında eşyaların kırılması kaybolması gibi sıkıntılar hemen herkesin başına gelir. Taşınma esnasında sorun yaşamayı önleyecek püf noktaları sizler için derledik...

Cam ve porselen eşyalar diğer eşyalardan ayrı paketlenmeli ve üzerlerine 'Kırılacak eşya' ibaresi eklenmeli. Bu eşyaları paketlerken birbirlerine zarar vermeyecekleri şekilde dizerek boşluklar kağıt, gazete gibi malzemelerle doldurulmalı.

Kitap düşkünleri için kitaplarının hasar almadan taşınması en mühimidir. Bu yüzden kitaplarınızı standart kolilere koyacaksanız yalnızca kolinin yarısına kadarını doldurmalısınız. Bu önlem kolilerin patlamasını engeller. Koli içerisinde ise kitapların arkası yukarı bakacak şekilde dizilmelidir.

Beyaz eşyalar, taşınması hem zor hem de dikkat isteyen eşyalardır. Çizilme yada göçüklerin yanı sıra çarpmanın etkisiyle bozulma ihtimalide bulunur. Bu yüzden nakliyat şirketinizden beyaz eşyalarınızı özenle paketlemesini istemelisiniz. Çamaşır makineniz için emniyet kilitleri bulundurmayı ihmal etmeyin.

 

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR