Çiğ köfte diyeti nasıl yapılır?

Doğu mutfağının en sevilen lezzetlerinden olan çiğ köfte, içerisinde bulunan bulgur ve baharatlar sayesinden diyet yapanları tok tutarak zayıflamalarına yardımcı oluyor.

ABONE OL
GİRİŞ 07.08.2018 07:24 GÜNCELLEME 08.08.2018 08:41 Diyet
Çiğ köfte diyeti nasıl yapılır?
Çiğ köfte diyeti nasıl yapılır?

Özellikle yaz aylarında zayıflamak isteyenlerin tüketmesi gereken yiyeceklerden biri çiğ köftedir. İçinde bulunan acı baharatlar zayıflamaya yardımcı olurken bulgur, diyet yapanların uzun süre tok kalmalarını sağlıyor. Uzmanlar, diyet yapan kişiler için çiğ köftenin çok iyi bir ara öğün olduğunu ifade ediyorlar. Bununla birlikte diyet ürünlerini lezzetsiz bulan kişiler için çiğ köfte, lezzetli bir aperatif oluyor. 

İçerisinde bulunan isot gibi metabolizmayı hızlandıran baharatlar, yağların yakılmasına da yardımcı oluyor. Çiğ köftenin ana malzemelerinden olan bulgur ise çok önemli bir lif kaynağı olarak diyet yapanların tok kalmasını sağlıyor. 

LAVAŞLA DEĞİL MARULLA TÜKETİN 

Ancak uzmanlar diyet yapan ve çiğ köfte yemek isteyenleri bir konu da uyarıyor. Diyetisyenler çiğ köftenin lavaşa sarılarak değil de marulla tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar. 

Uygun fiyatıyla ve hemen hemen artık her yerde ulaşılabilir olan çiğ köfte, diyet yapanlar tarafından günde 3-4 adet tüketilebiliyor. Bir adet çiğ köfte yaklaşık olarak 60-65 kalori değeri içeriyor. 

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR