Korkulan oluyor! Füzeler peş peşe fırlatıldı

Kuzey Kore'nin hidrojen bombası testiyle alarm durumuna geçen Güney Kore, Hyunmoo II balistik füzelerini gözdağı için peş peşe ateşledi.

ABONE OL
GİRİŞ 04.09.2017 09:40 GÜNCELLEME 04.09.2017 10:22 DÜNYA
Korkulan oluyor! Füzeler peş peşe fırlatıldı
Korkulan oluyor! Füzeler peş peşe fırlatıldı

Yeryüzünü sarsan Kuzey Kore'nin hidrojen bombası testi, yeni füzelerin ateşlenmesini tetikledi. Güney Kore Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'den gelecek muhtemel saldırılara karşı Hyunmoo II balistik füzelerini ateşledi. Ülkenin hangi noktasından fırlatıldığı açıklanmayan ve Kuzey'e yanıt niteliği taşıyan füzelerin fotoğrafları, dünyaya servis edildi. Ateşlenen füzeler gerçek mermi taşıyor.

YENİ BİR TESTE HAZIRLANIYORLAR

Fransız haber ajansı AP'nin aktardığı habere göre ise, Güney Kore, Kuzey Kore'nin yeni bir füze testine hazırlandığına dair işaretler tespit ettiklerini bildirdi.

ABD VE GÜNEY KORE TATBİKAT SAYISINI ARTTIRIYOR

Güney Kore ordusu aynı zamanda Kuzey sınırındaki Paju'da tatbikat yapıyor. Uluslararası haber ajasnları, tankların sahne aldığı tatbikattan çok sayıda fotoğraf geçti. ABD ve Güney Kore'nin artan tehdide karşı daha fazla tatbikat yapmayı planladığı bildirildi.

Amerikan haber ajansı AP, Çin sınırındaki bir kulede nöbet tutan Kuzey Koreli askerlerin fotoğrafını servis etti. Fotoğrafta, askerlerden ikisi otururken biri elinde silahla objektife bakıyor.

Alarm durumuna geçen Güney Kore ve Japonya'nın liderleri, bugün bir kez daha görüştü. Japon televizyonu NHK, Başbakan Shinzo Abe ve Güney Kore lideri Moon Jae-in'in telefonda konuştuğunu ve Pyongyang yönetimine daha fazla baskı yapılması için birlikte çalışacaklarını duyurdu.

ETİKETLER

YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • Gurbetci 2 yıl önce Şikayet Et
  İki Kore'nin halkı uyanık olun ayaklanin aranıza şeytan amerikan in ördügü duvarları yıkın ülkenizi tek devlet tek millet yapın amerika defolur giderse Kore yarım adasında barış ve huzur olur biraz kimse kimseyi tehdit etmez belki Kore savaşı bittikten sonra zaten resmi bir barış anlaşması olmadı sadece ateş kes oldu
  Cevapla
 • Muhammet 2 yıl önce Şikayet Et
  Olan Japonya ve Güney Kore'ye olacak. Amerika Japon ve Kore halklarını birbirine yok ettirecek.
  Cevapla
 • Abdurrahman Kaba 2 yıl önce Şikayet Et
  Korkunun Ecele Faydası Yok...
  Cevapla
 • Sakaryalı 2 yıl önce Şikayet Et
  K.kore kadar teknolojik gelişmişliğimiz yok.yapamadık arkadaş şu balistik füzeyi yapamadık.g.korede de var.iranda da var Pakistan'da da bizde niye yok madem islam dünyasının liderliğine soyunuyorsak...
  Cevapla
 • Sakaryalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Senin bu saydıkların feza füzeleri vardı çocukluğumuzda onların gelişmiş hali.bunlar seçim safsatası başka bişi değil.ne zaman ki hidrojen bombasını yaptık o zaman gel bana
  Cevapla
 • OĞUZHAN 2 yıl önce Şikayet Et
  Orta menzilli olanı var. Şuanda 900km menzilli olanı için çalışılıyor. 2023 hedeflerinde 3-4bin km menzil hedefi var. Bora I, Bora II, BoraIII araştır
  Cevapla
 • dogru söz 2 yıl önce Şikayet Et
  enperyalist güclere hersey serbest diyer garibanlara yasak hersey.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR