Lübnan'dan Tillerson ve soğuk karşılama açıklaması

Ortadoğu turu kapsamında resmi temaslarda bulunmak üzere dün sabah Lübnan'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın, başkent Beyrut'ta soğuk karşılandığı iddia edildi. Konuyla ilgili Lübnan'dan açıklama geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 15.02.2018 20:32 GÜNCELLEME 16.02.2018 11:16 DÜNYA
Lübnan'dan Tillerson ve soğuk karşılama açıklaması
Lübnan'dan Tillerson ve soğuk karşılama açıklaması

Ortadoğu turu kapsamında resmi temaslarda bulunmak üzere bu sabah Lübnan'a giden ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın, başkent Beyrut'ta soğuk karşılandığı iddia edildi.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile görüşmek için Baabda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gelen ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın, bekleme salonunda bir süre tek başına bekletilmesi, "Tillerson, Lübnan'da soğuk karşılandı" şeklinde yorumlara neden oldu.

 

SU BİLE VERMEDİLER, KÜÇÜK KOLTUĞA OTURTUP BEKLETTİLER

Cumhurbaşkanı Avn'a daha büyük bir koltuk verilmesi, Avn için içme suyu varken Tillerson için içme suyunun bulunmaması ve görüşmenin yapıldığı yerde yalnızca Lübnan bayrağının bulunması "soğuk karşılama" iddialarını güçlendirdi.

Yerel ve uluslararası basın ile sosyal medyada, Tillerson'ın tek başına beklediği fotoğrafı ve görüntüsü yayınlanarak, soğuk karşılandığı konusunda yorumlar yapıldı.

LÜBNAN'DAN AÇIKLAMA: SOĞUK KARŞILAMADIK, DOSTANE BİR GÖRÜŞME OLDU

Lübnan Cumhurbaşkanlığı basın ofisinden yapılan açıklamada, karşılama protokolünde herhangi bir kusur ya da soğuk karşılamanın olmadığı ve görüşmenin dostane bir ortamda gerçekleştiği ifade edildi.

"TİLLERSON, SICAK KARŞILADIĞIMIZ İÇİN TEŞEKKÜR BİLE ETTİ"

Açıklamada, Tillerson'ın konuşmasında, sıcak karşılama ve samimiyetlerinden dolayı Cumhurbaşkanı Mişel Avn'a teşekkür ettiği vurgulandı.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Lübnan ziyareti kapsamında, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Başbakan Saad Hariri ve Meclis Başkanı Nebih Berri ve ile gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından Türkiye'ye gitmek üzere Lübnan'dan ayrılmıştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 61 TÜMÜ
 • adem turgut 2 yıl önce Şikayet Et
  kukla gibi oturuyo garibim.verilen talimatların mahkemesini yapıyo kafasında
  Cevapla
 • Hasan doğru 2 yıl önce Şikayet Et
  Dünyada abd saltanatının artik çöktüğünün göstergesi.
  Cevapla
 • osman 2 yıl önce Şikayet Et
  Şoh güzel olmuş.
  Cevapla
 • sait 2 yıl önce Şikayet Et
  Artık ABD dört gözle ülkesine gelecek lübnan liderlerini bekliyor...
  Cevapla
 • vatandaş. 2 yıl önce Şikayet Et
  ortadogu palavrası nelere muhtacız...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR