Resmen vahşet! Çocukların kalpleri sökülmüş

Peru'da Chimu medeniyetine ait 600 yıllık mezarlar bulan arkeologlar, 56 çocuğun daha kalplerinin sökülerek kurban edildiğini ortaya çıkardı.

ABONE OL
GİRİŞ 09.06.2018 16:30 GÜNCELLEME 09.06.2018 16:47 DÜNYA
Resmen vahşet! Çocukların kalpleri sökülmüş
Resmen vahşet! Çocukların kalpleri sökülmüş

Peru'nun Trujillo kenti yakınlarında nisan ayında bulunan çocuk iskeletlerine yenileri eklendi. O dönem ortaya çıkarılan bulgularda 140 çocuğa ait mezarlar bulunmuş ve çocukların belirli bir ritüel kapsamında kurban edildikleri belirlenmişti.

KALPLERİ ÇIKARILMIŞ

 

 

Bölgede 600 yıl önce yaşadığı düşünülen Chimu medeniyetine ait mezarlardaki çocukların, göğüs hizasında kesiklerle öldürüldüğü ve kalplerinin çıkarıldığı anlaşıldı.

56 ÇOCUĞUN DAHA İSKELETİNE ULAŞILDI

2 ay boyunca devam eden çalışmalarda yeni mezarlar da bulundu. Geçtiğimiz günlerde yeni bilgilerin ışığında basın toplantısı düzenleyen uzmanlar, 56 çocuğun iskeletine daha ulaştıklarını açıkladı.

KURBAN EDİLMİŞLER

Çocukların kurban edildikleri fikrinin daha da güçlendiğini belirten uzmanlar, Chimu medeniyetinin o dönem güçlü bir sel felaketiyle mücadele ettiğini ve bu durumdan kurtulabilmek için çocukları kurban ettiklerini ifade etti.

Tulane Üniversitesi’nden Profesör John Verano, ulaşılan kemiklerin 5-14 yaşları arasındaki çocuklara ait olduğunu söyledi.

ETİKETLER

YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Mehreba 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya avrupa medeniyeti ne kadar yerli amarika lı katletti?
  Cevapla
 • Bay A 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya Hunlar zamanında ne kadar Avrupalı katletti?
  Cevapla
 • Murat 2 yıl önce Şikayet Et
  İslam ne büyük bir nimet...
  Cevapla
 • Dağdelenoğlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Chimu medeniyetinin neden battığı, tarihin çöp kutusuna gömüldüğü ortada.
  Cevapla
 • Birisi 2 yıl önce Şikayet Et
  Ispanyollar iyiki bitirmis bunlari. Dunyanin kurali bu malesef. Zalimi ancak baska bi zalim yok edebiliyor ilginc bi paradoks yani acaba zalimler hep mi guclu olmak zorunda yoksa mazlum guclenince mi zalimlesiyor ? Insanoglu boyle iste napalim
  Cevapla
 • amiiin 2 yıl önce Şikayet Et
  cahiliyet halada devam ediyor hindistanda yuksekten atilan gencler eski agrupanin cirkin yuzunude gozler onune seriyir kiralar genclerin kanlariyla beslenmeleri dah neler neler bunlar cahillyet islami bilmedikleri icin hayvan danda asagi insanlar Allah muafaza buyursun bunlardan bizleri
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR