Türkiye korkusu fena çarptı! 'Kara borsa' tezgahı

ABD, YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) silah yardımını artırırken söz konusu silahların karaborsada satıldıkları iddia edildi.

ABONE OL
GİRİŞ 17.07.2018 14:54 GÜNCELLEME 17.07.2018 15:48 DÜNYA
Türkiye korkusu fena çarptı! 'Kara borsa' tezgahı
Türkiye korkusu fena çarptı! 'Kara borsa' tezgahı

Arapça Daily Sabah'ın yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre YPG'liler kendi masraflarını karşılamak için ABD yapımı silahlarını karaborsada satıyor.

Haberde "YPG'liler, ABD'ye silahlarını teslim etmeye başladıklarında Türkiye'nin kendilerine yeni bir operasyon başlatabileceğinden korkuyor. Bu yüzden silahlarını aynı bölgede faaliyet yürüten başka gruplara satıyor" ifadeleri aktarıldı.

 

 

ABD, şimdiye kadar çok sayıda ağır ve hafif silah DSG'ye göndermişti. En son geçen hafta 200 TIR'la yaptığı sevkiyatla birlikte, şimdiye kadar en az 5000 TIR silah göndermiş oldu.

ETİKETLER

YORUMLAR 3
 • Arif 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim sınırı geçememiş iki tırı yakalatıp teröristlere yardımla suçlayan dışardaki düşmalar ve içimizdeki soysuz vatan hainleri 5000 tıra neden ses çıkaramıyor? Karaborsada silahlar kime gidiyor olabilir? a)daeş b)daeş c)daeş d)esed e)hepsi
  Cevapla
 • Vtandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD ye güvenmiyoruz...Zalim ABD
  Cevapla
 • Allahın Kulu 2 yıl önce Şikayet Et
  Hepsi nasıl olsa Türkiye'nin olacak. ABD'deki bütün silahları getirin Münbiçe...
  Cevapla
 • Hani toplayacaktı 2 yıl önce Şikayet Et
  Toplasın Amerika acilen. Trump devreye girsin emir versin tek silah bırakmasınlar afganistana yollasın veya orada yaptıkları gibi imha etsinler.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR