BBC, Erdoğan'ın danışmanına sansür uyguladı!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet, geçen akşam katıldığı BBC Hard Talk Stephen Sackur'un konuğu oldu. Sackur'un teröre destek veren akademisyenler, FETÖ ve PKK ile ilgili sorulara cevap veren Aybet, Sackur'u yerin dibine soktu. BBC ise terbiyesizlik yaparak Aybet'in sözlerine sansür uyguladı.

ABONE OL
GİRİŞ 19.12.2018 15:55 GÜNCELLEME 19.12.2018 17:18 DÜNYA
BBC, Erdoğan'ın danışmanına sansür uyguladı!
BBC, Erdoğan'ın danışmanına sansür uyguladı!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet, geçen akşam katıldığı BBC Hard Talk Stephen Sackur'un konuğu oldu. Sackur'un teröre destek veren akademisyenler, FETÖ ve PKK ile ilgili sorulara cevap veren Aybet, Sackur'u yerin dibine soktu.

 

 

15 Temmuz şehitlerine atıfla, "Siz hiç 15 temmuz davalarında bulundunuz mu? Oradaki ailelerin durumlarını gördünüz mü" sorularına cevap veremedi.

SKANDAL! BİR YANDAN "BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ" DEDİLER, DİĞER YANDAN SANSÜR UYGULADILAR

15 Temmuz şehitlerine atıfla, "Siz hiç 15 Temmuz davalarında bulunduğunuz mu? Oradaki ailelerin durumlarını gördünüz mü?" diye konuşan Aybet'in bazı sözleri ise, "sözde basın özgürlüğü savunucusu" BBC kanalında sansürlendi.

Gerçekleştirilen röportajı provokasyon aracına dönüştürmek isteyen BBC kanalı, Sackur'un "Türkiye'deki gazetecilerin gazetecilik yaptıkları için tutuklu olduğu" yalanını ortaya atmasının ardından "İngiltere'nin de 'terörü övmek' suçunu 7 yıla kadar hapisle cezalandırdığını" söyleyen Aybet'in bu sözlerini televizyonda yayımlamadı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet, BBC'ye sözlerini çarpıtıp sansür uyguladığı için sosyal medya hesabı Twitter üzerinden tepki gösterdi.

ETİKETLER

YORUMLAR 16 TÜMÜ
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Böyle bilgili ve donnımlı danışmanlara ihtiyaç var...
  Cevapla
 • Yorumcu 1 yıl önce Şikayet Et
  BBC Radyo Ingilizce yayinda sansürlenmemiş, ilk gün dinlemiştim ve Gülnur hanım için, "helal be! " demiştim. Hakikaten de öyle. Biraz daha sinirlerini kontrol edip rahat konuşsa daha iyi olacaktı ama...çok iyi konuştu.
  Cevapla
 • Selcuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Batili vampirlere illa kendimizi ispatlama durumuna sokmayalim, onlar herzaman kan emerler, biz isimize bakalim, onlar islerine baksin.. asla onlara mazlumlarin kanini emmeye firsat vermemeliyiz
  Cevapla
 • isa 1 yıl önce Şikayet Et
  Terbiyeizler TERBIYESIZLER t e r b i y e s i z l e r T E R B I Y E S I Z L E R. Insanlar yüzsüzlügü terbiyesizligi bir defa ele almay görsün. Onlar icin her yaptiklari yamukluk bile normal gelir.
  Cevapla
 • Oğuz 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal sana Gülnur Aybet.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR