Sri Lanka'da 8. patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı

Sri Lanka'nın başkenti Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseye yerel saatle 08:45'te eş zamanlı bombalı saldırı düzenlendi. Sabahki saldırıların ardından ülkede 2 saldırı daha meydana geldi. Saldırılar sebebiyle 207 kişi yaşamını yitirdi, 500'den fazla kişi yaralandı. Ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Terör saldırılarında iki Türk vatandaşının hayatını kaybettiği bildirildi.

ABONE OL
GİRİŞ 21.04.2019 12:32 GÜNCELLEME 21.04.2019 15:19 DÜNYA
Sri Lanka'da 8. patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı
Sri Lanka'da 8. patlama! Çok sayıda ölü ve yaralı

Sri Lanka'nın başkenti Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki otel ve kiliselere yerel saatle 08:45'te bombalı saldırı düzenlendi. Saldırılar sebebiyle 207 kişi yaşamını yitirdi, 500'den fazla kişi yaralandı. Ölenlerin arasında Sri Lanka vatandaşlarının yanı sıra ABD, Hollanda ve Birleşik Krallık vatandaşı olduğu belirtilen 35 kişinin de olduğu aktarıldı.Saldırılarla bağlantılı olarak 7 şüpheli gözaltına alındı.

 

 

Bombalı saldırılar başkent Colombo'daki St. Anthony Kilisesi'ni, 5 yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerini, Negombo'daki St. Sebastian Kilisesi'ni ve Batticaloa'daki Zion Kilisesi'ni hedef aldı.  Pazar Ayini'nin Paskalya Bayramı'na denk gelmesi sebebiyle kiliselerin normalden daha kalabalık olduğu belirtiliyor. Sri Lanka polisi patlamaların intihar saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. 

PEŞ PEŞE YENİ SALDIRILAR

Sri Lanka polisi, başkent Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseyi hedef alan saldırıların ardından ülkenin Dehiwela kentinde yeni bir patlamanın daha meydana geldiğini duyurdu.Yeni saldırı sebebiyle ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. Yedinci patlamanın ardından başkent Colombo'da yeni bir patlamanın daha meydana geldiği belirtildi.

İKİ TÜRK VATANDAŞI YAŞAMINI YİTİRDİ

Terör saldırılarında iki Türk vatandaşının hayatını kaybettiği bildirildi.HALKA KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Yaralı sayısının fazla olması sebebiyle halka kan bağışı yapma çağrısında bulunuldu. Öte yandan saldırılar öncesinde polisin ülkede Paskalya Pazarı'nı hedef alabilecek saldırılar düzenlenebileceği konusunda uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.

Sri Lanka Maliye Bakanı Mangala Samaraweera, Twitter hesabından açıklama yaptı ve "Paskalya Pazarı'nda kiliseleri ve otelleri hedef alan ve çok sayıda masum insanın ölümüne yol açan bombalı saldırılar katliam, panik ve kargaşa yaratmak için çok iyi şekilde koordine edilmiş gibi görünüyor. Demokrasiye, özgürlüğe ve ekonomik refaha değer veren herkes bu iğrenç girişimi bozguna uğratmak için bir arada olmalı" notunu yazdı.

 

YORUMLAR 150 TÜMÜ
 • Mavili 4 yıl önce Şikayet Et
  Allahım !kafirlerin fitnecilerin yahudilerin hilelerini başlarına çevir
  Cevapla
 • aynen 4 yıl önce Şikayet Et
  bunlarin faili siyonis yahudilerdir dunyayi karistiriyorlar muslumanlari bitirdiler dira hiristiyanlada
  Cevapla
 • aynıteranehep 4 yıl önce Şikayet Et
  kaos olsun ki insanlar birbirine güvenmesinler birbirleri ile savaşsınlar borçlanmayıda bize yapsınlar faizi bize ödesinler sistem bu 200 yıldır
  Cevapla
 • Fatih 4 yıl önce Şikayet Et
  Siyonistlerin işi... Hristiyan ve Müslüman savaşı çıkarmak istiyorlar... Ortadoğu ve Avrupa saldırıları yetmeyip dünya çapında bir çatışma istiyorlar...
  Cevapla
 • Avrupadan 4 yıl önce Şikayet Et
  Eger radikal da olsa müslümanlardan kaynaklaniyorsa ibadet halindeki insanlara en kutsal dini günlerinde saldırmak, bizde en az yeni zelandaliların gösterdigi tepki kadar karsilik vermeliyiz, yüzyillardir hiristiyanlar bizim aramizda güven içinde yasadilar, simdi bize camur atiliyor
  Cevapla
 • SEVDA 4 yıl önce Şikayet Et
  Müslüman böyle bişey yapmaz bunun günah olduğunu bir insan öldürmenin tüm insanlığı öldürmek kadar günah olduğunu bilir bu açık seçik Yahudi ile ABD ortak işi rabbim bu insanların ahını çıkarsın inşallah onlardan ülkeleri darmadağın olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR