Lübnanlı aktristen ırkçı paylaşım! Hitler gibi yapalım

Lübnanlı aktrist Soha Kikano'nun sosyal medya hesabında "Hitler'in Yahudilere yaptığı gibi Lübnan'daki Filistinlileri yakmayı" önermesi üzerinde çok sayıda kullanıcı tepki gösterdi. Söz konusu paylaşım ile birlikte Lübnan'da yükselen sağ ve yabancı düşmanlığı ile ilgili tartışmalar başladı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.08.2019 17:25 GÜNCELLEME 04.08.2019 17:26 DÜNYA
Lübnanlı aktristen ırkçı paylaşım! Hitler gibi yapalım
Lübnanlı aktristen ırkçı paylaşım! Hitler gibi yapalım

Al-Wattan Voice'un haberine göre Lübnan'da yaşayan Filistinlilerin çalışma haklarını kısıtlanması sebebiyle düzenledikleri protestoya tepki gösteren Lübnanlı aktris Soha Kikano'nun, "Adolph Hitler'in fırınlarını Lübnan'a da kuralım" çağrısında bulundu.

 

 

Kikano, sosyal medya hesabında, "Sidon'daki Filistinliler çalışma haklarının kısıtlanmasını protesto ediyorlarmış. Kör olsunlar. Onlardan kurtulmak için önlemler almalıyız. Bunun bir kaç yolu var. Biri de Hitler'in fırınlarını kurmak." yazdı. Ayrıca Kikano, Filistinlilerin ülkeyi "canavarlar gibi istila ettiğini" ve "yasalar olmaksızın çalışmak istediklerini" söyledi.

Kikano'nun paylaşımı Lübnan'da yaygınlaşan mülteci karşıtlığı, yabancı düşmanlığı ve aşırı sağın yükselişi ile ilgili geniş çağlı tartışmalara sebep oldu. Lübnanlı gazeteci Hisham Haddad, Kikano'ya dava açılması gerektiğini söyledi ve mahkemeleri göreve çağırdı.

 

 

KAYNAK : HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

ETİKETLER

YORUMLAR 23 TÜMÜ
 • kevser 1 yıl önce Şikayet Et
  ilk yanan sen ol
  Cevapla
 • Bence herkes 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendi ülkesinde yaşasın benim ülkemde yaşayacaksın askerime polisime kurşun sıkacak ülkenin huzurunu bozacak sın ( örnek hdpkk lı lar ) kısaca düşmana merhamet vatana ihanettir... Düşmana hak ettiği şekilde davranmak gerek ayrıca Hitler, Saddam, Kaddafi gibi Liderler her Devlete nasip olmaz Mekanları Cennet olsun...
  Cevapla
 • Gurbetçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne kullandın oğlum sen, hitlerin cennete ne işi var?
  Cevapla
 • Akıncı Imam 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizim içimizdeki şarlatanlar gibi işte. Onlarda kendileri dışında kimseyi İnsan yerine koymuyorlar. Arap Türk hepsi faso fiso...
  Cevapla
 • deli ishar 1 yıl önce Şikayet Et
  sizin sonunuz kötü,sadece bekleyin
  Cevapla
 • Yiğit 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadına benzeyen şey kesin Yahudi dir
  Cevapla
 • vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten bi bozukluk var. Cibiliyet, biraz az sanki..
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR