Türkiye ile ABD anlaşmıştı! İran'dan sürpriz açıklaması

İran Dışişleri Sözcüsü Abbas Musevi, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde oluşturmak istediği güvenli bölge planının endişe verici olduğunu söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.08.2019 10:11 GÜNCELLEME 19.08.2019 10:15 DÜNYA
Türkiye ile ABD anlaşmıştı! İran'dan sürpriz açıklaması
Türkiye ile ABD anlaşmıştı! İran'dan sürpriz açıklaması

ABD tarafından Suriye'nin kuzeyinde planlanan güvenli bölge kararının Suriye'deki gerilimi attıracağını belirten Abbas Musevi, "Bu plan aynı zamanda Suriye içişlerine müdahale anlamı taşımaktadır" dedi.

 

 

Sözcü, Suriye'nin kuzeyindeki istikrarsızlığın ve güvenlik endişesinin komşu ülkeler ile birlikte çözülebileceğini vurguladı. Musevi, "Bu konuda yabancı güçlerin müdahalelerine ihtiyaç yoktur" dedi.

KAYNAK : NTV

ETİKETLER

YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • Toprak Ayder 10 ay önce Şikayet Et
  Evet, İran hiç bir zaman müttefik olmamış, Osmanlının Avrupaya ilerleyişini Ankara ya saldırarak durdurmuştur. Haydut devletler, Anadoluyu işkal girişimde bulunduğunda, kılını kıpırdatmamıştır, ayrı konu. İran ve Rusya yı rejim davet etti, ve oradalar! ABD şeytanını kim davet etti! Ne işleri var Suriye de? Önce DEAŞ, Şimdi PKK, PYD silahlandırıyor. Peki biz neden ABD muhatap kabul edip masaya oturuyoruz? Yanlış yapıyoruz? Bu işin adını Irak da Çekiç güç koymuşlardı, buradada güvenli bölge. İş adım adım PKK devleti kurmaya doğru gidiyor ve biz bu işin içine çekiliyoruz! Yarın saçı başı yolmamak için, bu işi tek başımıza halletmek zorundayız. İran bunu söylemeye çalışıyor!
  Cevapla
 • nevzat 10 ay önce Şikayet Et
  irana hiç güven olmaz haha düne kadar hep pkk ya destek olmuştur.......
  Cevapla
 • Ahmed 10 ay önce Şikayet Et
  Mollalar, mossaddan talimat almadan iranı yönetemezler. bir kısım iranlı da onlara biat etmiştir.
  Cevapla
 • depdeli 10 ay önce Şikayet Et
  Musevi, "Bu konuda yabancı güçlerin müdahalelerine ihtiyaç yoktur demiş abd pkk ya tırlar dolusu silah verip terörist yetiştiriken nerdeydiniz o pkk sizinde topraklarınıızda gözü var ileri zeka
  Cevapla
 • Eren 10 ay önce Şikayet Et
  Yani İran gibi bir devlet nasıl islam aleminin direniş ekseni simgesi haline gelebilir anlayamıyorum. Kendi halkına rahat vermeyen, kendi halkını uluslararası platformda küçük düşüren, konşularının iç işlerine karışan ve istikrarsızlaştıran bir ülke nasıl direnişten bahsedebilir???
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR