Putin Türkiye'deyken Rusya'dan S-400 çıkışı! S-500 için de tarih verdi

Rusya tarafından geliştirilen S-500 Prometheus Hava Savunma Füze Sisteminin, 2020 yılından itibaren seri üretime geçeceği açıklandı. RBK televizyonuna konuşan Chemezov, S-400'ün parçalarının Türkiye'de üretilmesinin mümkün olduğunu söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 16.09.2019 17:49 GÜNCELLEME 17.09.2019 09:06 DÜNYA
Putin Türkiye'deyken Rusya'dan S-400 çıkışı! S-500 için de tarih verdi
Putin Türkiye'deyken Rusya'dan S-400 çıkışı! S-500 için de tarih verdi

Rus devlet savunma sanayii firması Rostec'in CEO'su Sergei Chemezov tarafından yapılan açıklamada, "S-500 uzun menzilli hava savunma füze sisteminin, bir yıl sonra seri üretime geçeceğine inanıyorum. Sistemi beş yıl boyunca ihraç etmeyeceğiz çünkü her şeyden önce ordumuz için tedarik etmemiz gerekiyor" ifadelerine yer verildi.

 

S-500'ÜN OLASI ÖZELİKLERİ

Rusya tarafından halihazırda kullanımda olan S-400 Triumf Hava Savunma Füze Sisteminin yerini alması için geliştirilen S-500 Prometheus, en az 25 yıl boyunca ülkenin hava savunma ihtiyacını gidermek için kullanılacak. Rusya Hava Kuvvetleri, 2020 yılının ikinci yarısından itibaren seri üretime geçmesi planlanan S-500 Prometheus Hava Savunma Füze Sisteminin idamesi için, 2017 yılından beri Tver şehrinde yer alan Hava Savunma Akademisinde personel yetiştiriyor. S-500'ün, 600 kilometre azami menzile ve 40 kilometre azami irtifaya kadar balistik füzeler ile hava soluyan hedeflere karşı angajman yapabileceği tahmin edilmektedir.

 

"S-400 PARÇALARININ TÜRKİYE'DE ÜRETİLMESİ MÜMKÜN"

RBK televizyonuna konuşan Chemezov, "Türkiye ile S-400’ün parçalarının üretimini yapacağınızı söylemiştiniz. Bunlar hangi parçalar?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "S-400, çok yüksek teknolojili bir sistem, öylece sıfırdan üretimine başlamak mümkün değil. Ancak belli başlı parçaları üretmek oldukça mümkün. Bunların hangileri olduğunu ise söylemeyeceğim."

KAYNAK : Sputnik, SavunmaSanayiST

ETİKETLER

YORUMLAR 16 TÜMÜ
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  parayı werdik, düdüğü çaldık. abd gibi çingenelik yapıp wermemezlik etmedi.
  Cevapla
 • TüRk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir ukrayna atasözü derki,,komşusu rus olanın baltası hazır olmalı
  Cevapla
 • Eren 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz En iyisi Rusya’dan S.200 yada S.300 Sistemini dahada geliştirelim . Tabii Rusya bize S. 200 lerin Teknik bilgilerini Vermelidir. Bu bize ilerde Kendi Hava Savunma Sistemi yapmak için fırsat olabilir... Yıllardır Fransa, Çin, ve İtalya Japonya gibi ülkeler Türkiye’de Nükleer tesis inşa edecekti ve hepsi sonradan vazgeçti. Ama Rusya ülke olarak . Sözünü tutan Tek Ülke oldu... Bence Rusya, ABD ve Avrupa’dan daha güvenilir...
  Cevapla
 • Aa bb 1 yıl önce Şikayet Et
  Anlaşıldı ki , Rusya 3. Dünya savaşını çıkartıp 2025 e kadar en yüksek teknolojiyi tek başına kullanmak ve savaş bitince ihracatına başlamak istiyor . Ben net bunu anladım.
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  3. Dunya savaşı çıkarsa dunyadaki insanların tamamı yok olur. Bunu Putinde söyledi.
  Cevapla
 • Hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam o füze sistemini önce seni korumak içinmi tasarladı?
  Cevapla
 • Memo 1 yıl önce Şikayet Et
  Sen net 3. Dünya savaşın ne olduğunu bir öğren. Hayatta kimse kalmaz deniliyor. Dünyayı 50 kere yok edecek atom bombaları kullanılacak. Bundan dolayı ne abd ne de rusya bu savaşı başlatmadı, akıllım.
  Cevapla
 • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
  S 500 ler 3 tane tüm türkiyeyi korur 4 tane oldunu denizleride korur
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamların kendi adamı açıkladı Türkiyeye 1 tane s500 yeter 3 tanesi akdenizi kapatır komple
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR