Maduro'dan BM'ye: Köşkler vadettiniz, hiçbir şey göndermediniz!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Birleşmiş Milletlerin (BM) ülkesine vadettiği insani yardımı göndermediğini belirtti.

ABONE OL
GİRİŞ 04.10.2019 09:21 GÜNCELLEME 04.10.2019 09:21 DÜNYA
Maduro'dan BM'ye: Köşkler vadettiniz, hiçbir şey göndermediniz!
Maduro'dan BM'ye: Köşkler vadettiniz, hiçbir şey göndermediniz!

Venezuela basınındaki haberlere göre Maduro, hükümetin göz hastalıkları ve bu daldaki eğitim alanında yeni uygulayacağı eylem planında BM’ye ve ülkesine yaptırım uygulayan ABD'ye eleştirilerde bulundu.

 

Birleşmiş Milletlerin "köşkler, kaleler" vadettiğini belirten Maduro, ülkesine herhangi bir BM insani yardımının gelmediğini kaydetti.

Maduro, çeşitli yardımlar ve iş birlikleri aldıkları Dünya Sağlık Örgütü, Panamerikan Sağlık Birliği ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonuna (UNICEF) ise teşekkür etti.

 

ABD'nin Venezuela'ya uyguladığı yaptırımlara da değinen Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Venezuela’nın yasa dışı ve tek taraflı yaptırımlara maruz kaldığının altını çizdi.

Maduro bu yaptırımlara rağmen sağlık alanında son teknoloji ürünlere yatırım yapmaktan vazgeçmediklerini kaydetti.

Mahallelere 1000 yeni sağlık ocağı yapılması için 100 milyon dolar ayırdıklarını belirten Maduro, ayrıca diyaliz üniteleri satın alınması amacıyla 168 milyon 275 bin avroluk bir kaynağı onayladıklarını aktardı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 1
 • BAŞKANA MESAJ 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye şöyle bir öneride bulunsun. BM yeniden yapılandırılsın. Uluslararası sularda bulunan petrol, doğalgaz ve diğer madenler BM teşkilatının kasasına girsin. BM bu gelirleri tüm insanlık için kullansın.
  Cevapla
 • Fatih 11 ay önce Şikayet Et
  Bir -Leş -miş Milletler verecegin parayı, imkanları.müslümanlara vermezler. Hangi gevur memleket inde, savaş var. Hep müslüman ülkelerinde savaş var
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Yarısına da razıyız.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR