Putin açıkladı: ABD bize kazık attı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'yle krize neden olan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’yla (INF) ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Putin, ABD'nin yasaklı füzeyi test ederek bu anlaşmayı çok önce ihlal ettiğini itiraf etmiş olduğunu söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 04.10.2019 10:23 GÜNCELLEME 04.10.2019 10:23 DÜNYA
Putin açıkladı: ABD bize kazık attı
Putin açıkladı: ABD bize kazık attı

Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 16. Valday Uluslararası Tartışma Kulübü toplantısında konuşan Putin, "ABD'nin, anlaşmadan çıktıktan çok kısa süre sonra kara bazlı orta menzilli füzeyi test etmesi, onların uzun zamandır bunun üzerinde çalıştığını gösteriyor" dedi. Böyle bir füzeyi iki ayda geliştirip, üretip teste hazır duruma getirmenin mümkün olmadığını vurgulayan Rus lider, "Bu, en az birkaç yıldır çalıştıklarını gösteriyor. Diğer her şey, çıkış yolunu bulmaktı, nitekim buldular" ifadelerini kullandı.

 

"HİÇBİR NEDENLERİ YOKTU"

Ancak ABD'nin ‘iyi bir bahane bulamadığını’ dile getiren Putin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çünkü Rusya'yı, bir şeyleri ihlal etmekle suçlamak için bir neden yoktu. Aksine, biz hep Aegis sistemlerinin kara bazlı orta menzilli füzeleri fırlatmaya uygun olmadığı söylendi. Aegis sistemleri artık Avrupa'da, Romanya'ya konuşlandırıldı, yakında Polonya'ya konuşlandırılacak. Bu füzelerin böyle kullanılamayacağını söylüyorlardı, oysa sonra Aegis fırlatma sistemlerinin orta menzilli füzeleri fırlatmak için kullanıldığını duyurdular."

 

"ABD BİZE ATTI"

Putin, "Bari arayı biraz daha uzun tutsalardı. Bize kazık attıkları veya kazık atmaya çalıştıkları ortada. Sonra bunu itiraf ettiler. Neyse sorun bu değil. Sorun şu ki, durum daha iyi olmadı" diye ekledi.

ETİKETLER

YORUMLAR 5
 • Müfettiş 10 ay önce Şikayet Et
  Dünyadan yahudi ve İngiliz kökü kesilirse İnşaallah dünya yaşanır hale gelir diye düşünüyorum.Rabbim bizlere bunların helal olduğunu görmeyi nasip etsin.Amin
  Cevapla
 • Altan 10 ay önce Şikayet Et
  Abd dünyanın en sahtekar ülkesidir kısaca insan oğlunun başına bela
  Cevapla
 • Tarih 10 ay önce Şikayet Et
  Terörist ABD kime kazık atmadı..!???
  Cevapla
 • bülent 10 ay önce Şikayet Et
  abdnin kazık atmadığı ülke var mı acaba? belki bir israil
  Cevapla
 • Mert 10 ay önce Şikayet Et
  Abd dünyada ki terörizmin kurucusudur çünkü abd terörden ve kandan beslenmektedir.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR